
Tábor
Teploty hluboko pod nulou, obrovské závěje sněhu. Tak vypadá ideální životní prostředí vlků arktických, kteří, jak už jejich jméno naznačuje, pochází z nejstudenějších oblastí světa. Raději než současné teplé počasí proto mají chladné zimní měsíce. Čtveřice vlčích bratrů chovaná v táborské zoologické zahradě si však nemůže stěžovat ani v létě. K dispozici totiž mají komfortní bazén, který by jim leckdo mohl závidět.
Není divu, že se jim z chladivé vody nechce ven, jak na fotografii ošetřovatelky Barbory Kubíčkové předvádí Argo. Občas se do věci musí vložit ostatní vlčí sourozenci a dát jasně najevo, že je čas nechat dopřát chladivou koupel také jim. Matěj, Bard a Jack se také chtějí zchladit a ani blažený výraz a psí, pardon vlčí oči Argův pobyt v bazénku neprodlouží.
Vlci arktičtí v ZOO Tábor patří mezi největší poddruhy vlka a pochází z nejsevernějších oblastí Kanady a Grónska. Chladnému podnebí jsou dobře přizpůsobení, mají velmi hustou srst. Žijí v přísně organizovaných smečkách, kde každý člen má své jasně dané místo. Smečku vede alfa samec s alfa samicí, kteří tvoří dominantní pár. Smečka společně loví i brání své teritorium. Jsou velmi vytrvalí a svou kořist dokáží pronásledovat velmi dlouho. Loví hlavně pižmoně, zajíce, soby a tuleně. Doupata mají ve skalních jeskyních, mělkých jámách, otvorech v zemi či zvětšených doupatech lišek.ZOO Tábor, která se specializuje na chov a ochranu ohrožených druhů zvířat je nyní otevřená každodenně od 9:00 do 19:00.
ZOO Tábor je jednou z nejmladších zoologických zahrad v Česku a zároveň rozlohou největší v jižních Čechách a největší soukromou zoo v ČR. Rozlehlý přírodní areál láká k příjemným procházkám uprostřed zeleně. Zaměřuje se na chov ohrožených druhů zvířat, nejvýznamnějším projektem je reintrodukce zubra evropského. V táborské zoologické zahradě žije přes 380 zvířat více než 70 živočišných druhů.