Zpravodajství

Malířské plátno zaměnil za dlažbu v parku, trestu neujde
České Budějovice
Muž se sprejem v ruce, který zaměnil malířské plátno za dlažbu, vzbudil ve středu dopoledne pozornost návštěvníků parku Na Sadech.
Stromy na náměstí zvládnou i zimu
České Budějovice
Náměstí Přemysla Otakara II. zdobí od konce června šestnáct nových stromů svitele latnatého. Jejich umístění zvedlo vlnu zájmu veřejnosti. Dotazy občanů na sociálních sítích se týkají většinou jejich umístění v květináčích a výběru druhu stromů.
Ve školách se činili – vybrali a na recyklaci předali přes 105 tun baterií a 134 tun malého použitého elektra
Ve školách zapojených do programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět v průběhu nedávno skončeného školního roku vybrali 105,5 tun vybitých baterií a 134,4 tun malého použitého elektra.
Covid-19 v roce 2021 usmrtil 25,5 tisíce obyvatel Česka
V roce 2021 zemřelo 139 891 obyvatel Česka, nejvíce od konce druhé světové války. Více než jednu šestinu zemřelých v roce 2021 (18 %) měl na svědomí covid-19 a stal nejčastější příčinou smrti.
Smolař týdne: Muž v pátrání se strážníkům pokoušel utéct, schovat i uplavat. Neuspěl a skončil v rukách policistů
České Budějovice
Netradiční zákrok mají za sebou strážníci městské policie v Českých Budějovicích. Strážníci si všimli muže, který odpovídal popisu hledané osoby.
Nejlepší učni a tovaryši se sešli na radnici
České Budějovice
V září 2021 vyhlásila Jihočeská hospodářská komora další ročník soutěže Učeň – Tovaryš roku 2022, jejímž smyslem je podpora techniky a řemesel u žáků posledních ročníků učebních oborů. Dne 28. června byly v radniční obřadní síni slavnostně vyhlášeny výsledky.
Oprava mostu v Nádražní začne 13. června
České Budějovice
Celková oprava mostu v Nádražní ulici, který se nachází v úseku mezi ulicemi Jírovcova a Rudolfovská a překlenuje Dobrovodský potok, začne v pondělí 13. června 2022.
Už podesáté! V sobotu se uskuteční jubilejní Mattoni 1/2Maraton České Budějovice
České Budějovice
Start na náměstí Přemysla Otakara II., 3000 běžců, 21 kilometrů centrem kulturní metropole Jihočeského kraje a skvělá atmosféra podél trasy. To všechno je Mattoni 1/2Maraton České Budějovice.
Aktivita klíšťat je v celé republice na nejvyšším stupni
Teplo a vlhko, to je kombinace podmínek, která je pro klíšťata ideální. Přesně takové podmínky doprovází území celého Česka už několik dní, a tak se před blížícím se víkendem aktivita klíšťat vyšplhala až na nejvyšší 5. stupeň.
V Česku budou padat rozsudky za ignorování proticovidových opatření i dezinformace
Tuzemská justice řeší spory o to, jestli, kdy a do jaké míry byli lidé na pracovištích povinní dodržet preventivní opatření proti šíření koronaviru. Rozsudky zřejmě budou přibývat.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

SPORT

8. srpna 2002

se stal český atlet Roman Šebrle mistrem Evropy v desetiboji.

ZAJÍMAVOSTI

8. srpna 1963

byl spáchán jeden z nejproslulejších zločinů 20. století - Velká vlaková loupež. Gang 15 lupičů v Anglii ukořistil celkem 2,6 milionu liber v malých bankovkách.

HISTORIE

8. srpna 1588

anglická flotila porazila v bitvě u Gravelines španělskou Armadu, čímž skončila španělská námořní dominance.