Zpravodajství

České Budějovice ocení talentované děti. Většinou hrají na hudební nástroje
České Budějovice
Talentované děti dostanou ocenění, návrhy se mohou podávat do 9. října 2023. Mladé talenty město české Budějovice podporuje pravidelně už od roku 2001.
Laboratoře AGEL hlásí stále nové záchyty legionely – jejich počet během prázdnin stoupl. Nemoc je v ČR poddiagnostikována, přitom vyšetření je snadné, rychlé a spolehlivé
Voda z nádrží a trubek, nebulizátorů, sprch, ale také z klimatizací, vířivek a zvlhčovačů vzduchu – všude tam, kde voda stagnuje a poté se „tříští“ při kontaktu s člověkem, může být potenciálním zdrojem onemocnění legionářskou nemocí nebo její mírnější formou – pontiackou horečkou.
První cesta do školy bude i letos zdarma
České Budějovice
V pondělí 4. září skončí prázdniny nejen ve školách, ale také v českobudějovické MHD, která se vrátí k běžnému provozu. První školní den se jako tradičně svezete autobusy a trolejbusy Dopravního podniku města České Budějovice zdarma.
Oprava povrchu v ulici Jana Opletala začne 23. srpna
České Budějovice
Souvislá oprava povrchu ulice Jana Opletala v úseku od Branišovské až po přechod pro chodce v Oskara Nedbala zahrnuje také obnovu zálivu zastávky MHD „Šumava“. Práce za více než 10 milionů korun začnou 23. srpna frézováním povrchu komunikace, zmiňovaným zálivem, odstraněním rozbitých chodníkových obrubníků a osazením nových, pokládkou konstrukčních vrstev vozovky a ukončí je 3. října nastříkané vodorovné dopravní značení.
Dodávka blokující ulici vydala své tajemství. Uvnitř přespával celostátně hledaný muž
České Budějovice
Vozidlo blokující ulici vydalo v úterý v noci překvapivé tajemství. Přespával v něm totiž celostátně hledaný muž. Strážníci s ním měli při předvedení na policii plné ruce práce.
Na Paseckou šedesátku vyběhlo rekordních 170 mladých hasičů
Paseky
Rekordní počet 170 závodníků vyběhl v sobotu 5. srpna na trať 5. ročníku Pasecké šedesátky, dnes už tradičního klání mladých hasičů v požárním sportu, konaného v obci Paseky na Písecku. V účasti jim přitom nezabránil ani vydatný celodenní déšť.
Z Havířova do všech děcáků v republice: Časopis Zámeček už 26 let mění osudy dětí z dětských domovů
Čr / Havířov
Chystá se v Havířově, tiskne v Ostravě a co čtvrt roku putuje do dětských domovů v celé republice. Časopis Zámeček změnil od svého vzniku v roce 1997 osudy mnoha opuštěných dětí. Některé inspiroval ke studiu na vysoké škole, další naučil finanční gramotnosti a pro stovky kluků a holek se stal dutou vrbou, které se svěřili se svým životním příběhem.
Kontrola černého pasažéra poukázala na celostátně hledaného muže
České Budějovice
Jízda „na černo“ se v pondělí nevyplatila osmatřicetiletému muži z Českokrumlovska. Kontrolou jeho totožnosti se totiž ukázalo, že je v hledáčku policistů. Dál by již nedojel ani s platnou jízdenkou.
Táborskou zoo obydlely pouze před pár měsíci a už mají mláďata. Malé sovy už mohou obdivovat i návštěvníci
TÁBOR
Pár sov pálených rozšířil zvířecí osazenstvo táborské zoologické zahrady teprve letos na začátku jara. Zoo si slibovala, že bude tyto ve volné přírodě mizící sovy pravidelně odchovávat. Nikdo však netušil, že se dvojice sov v novém domově zabydlí tak rychle, že první mláďata vyvedou už letos. Nicméně stalo se a návštěvníci tak mohou už v těchto dnech obdivovat hned čtveřici malých soviček.
Dopravní soutěž mladých cyklistů 2023 zná své vítěze
Družstvo základní školy Medlov z Olomouckého kraje zvítězilo v letošním ročníku Dopravní soutěže mladých cyklistů v kategorii do 12 let. Spolu s družstvem základní školy Černošín z Plzeňského kraje, které skončilo na druhém místě, tak postupují do evropského finále dopravní cyklistické soutěže. Ve starší kategorii do 16 let vyhrálo družstvo základní školy Libčany z Královéhradeckého kraje, druhé místo obsadilo družstvo opět ze základní školy Černošín z Plzeňského kraje.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo