Zpravodajství

Ptačí chřipka je v Evropě na podzim na vzestupu
Státní veterinární správa upozorňuje, že v podzimních měsících každoročně výrazně roste riziko šíření ptačí chřipky. Růst rizika souvisí s migrací volně žijících stěhovavých ptáků.
Strážníci s policisty zaháněli vietnamské prase na útěku
České Budějovice
Útěk vietnamského prasete ze zahrady chovatele v Českém Vrbném řešili ve čtvrtek odpoledne českobudějovičtí strážníci.
Zachrání i půlkilová miminka - Neonatologie slaví světový den
Každý rok spatří světlo světa 15 milionů předčasně narozených dětí, až 8500 z nich se narodí v České republice. Pro jejich spokojenost a zdravý vývoj je zcela zásadní blízkost a dotek rodičů.
Část ulice Suchomelská zůstane uzavřena a MHD bude odkloněna
České Budějovice
Z důvodu pokračující přeložky vodovodního řadu zůstane uzavřena další část Suchomelské ulice. Dopravní omezení začne platit od 17. listopadu 2022 a ovlivní dopravní obslužnost.
SeneCura SeniorCentrum Písek získalo od Jihočeského kraje více než 21 milionů korun
Písek
SeneCura SeniorCentrum Písek, které je zařazeno do krajské sítě sociální péče, získalo i v letošním roce dotaci ve výši přes 21 mil. Kč, kterou přerozděluje Jihočeský kraj. Cílem dotace je především provozní zajištění služby Domov pro seniory. Jihočeský kraj a skupina SeneCura na financování spolupracují dlouhodobě.
Navštivte S.O.S. bazárek v Třeboňské záchranné stanici a podpořte tak péči o její zvířecí pacienty
Třeboň
Záchranná stanice pro volně žijící živočichy v Třeboni srdečně zve všechny své příznivce na benefiční akci "S.O.S. bazárek, aneb pomozte nám pomáhat!". Využijte možnost spojit příjemné s užitečným a navštivte areál v Jateční ulici v sobotu 19. listopadu 2022.
Strážníci v noci vypátrali celostátně hledaného muže, přespával pod lávkou
České Budějovice
Českobudějovickým strážníkům městské policie se podařilo v pátek nad ránem vypátrat celostátně hledaného muže ze Slovenska. Jejich dobrá místní znalost je přivedla k místu, kde dotyčný přespával. Muž skončil v rukou policistů.
Českobudějovickým strážníkům se podařilo vypátrat dvě odcizená jízdní kola
České Budějovice
Prosba o pátrání po odcizeném jízdním kole, zveřejněná jeho majitelem na sociální síti, se minulý týden setkala s úspěchem. Bicykl odpovídající popisu se podařilo odhalit strážníkům městské policie v blízkosti českobudějovického nádraží.
Lidl opět podpoří těžce nemocné děti. Začíná 12. ročník sbírky Srdce dětem
Ve všech prodejnách Lidl začal už 12. ročník jedné z největších veřejných sbírek Srdce dětem. Sbírka potrvá až do neděle 13. listopadu a jejím hlavním cílem je pomoci těžce nemocným dětem a jejich rodinám.
Zahraniční dopravní experti podpořili český návrh řidičáku na zkoušku a možnost pro mladé řidiče, řídit od 17 let s doprovodem
Řidičský průkaz na zkoušku pro začínající řidiče, řízení s doprovodem od 17 let, preventivní kampaně cílené především na mladé muže a důraz na rozpoznání rizika a řešení krizových situací v autoškole jsou opatření, která mají pozitivní efekt na snížení nehodovosti začínajících řidičů.

Reklama

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

VĚDA

1. prosince 1929

nalezl Profesor Pchej Wen-čung v Čou-kchou-tienu první lebku sinantropa.

KULTURA

1. prosince 1835

publikoval Hans Christian Andersen svoji první knihu pohádek.

HISTORIE

1. prosince 1640

získalo Portugalsko nezávislost na Španělsku a Jan IV. se stal králem.