VOLNÝ ČAS / Náš tip

V Budějovicích se griluje u řeky
Grilovací místo na levém břehu Vltavy naproti plovárně bylo otevřeno ve středu 12. října 2022 za účasti zástupců města a pivovaru Velkopopovický Kozel.  
Autor / zdroj foto: Jana Novotná

České Budějovice

Další veřejné grilovací místo najdete na levém břehu Vltavy naproti plovárně. Za účasti zástupců města a pivovaru Velkopopovický Kozel bylo otevřeno ve středu 12. října 2022.

„Pod kotel přiložil“ i náměstek primátora Ivo Moravec. „Grilovací místa lákají k přátelskému posezení s dobrým jídlem, jsou velmi oblíbená a samozřejmě vyhledávaná. Věřím, že si tady občasní návštěvníci užijí a také po sobě všechno uklidí, aby místo mohli využít další grilováníchtiví sousedé,“ řekl náměstek.

Místo je vytvořeno z litého betonu s dřevěnými podsedáky a velkým litinovým roštem umístěným na středu grilovacího stolu. Součástí jsou i přilehlé odpadkové koše na tříděný odpad.

Samotný provoz bude respektovat řád veřejného grilovacího místa s povolením rozdělávat oheň. „Všechna veřejná grilovací místa jsou volně přístupná, a tudíž není možné si je předem zarezervovat. Platí, že kdo dřív přijde, ten dřív griluje. Uživatelé si však potřebné náčiní i palivo musí donést sami,“ upozornil náměstek.

V Českých Budějovicích je možné legálně rozdělat oheň a grilovat ještě na dalších čtyřech místech.

Autor / zdroj: Jana Novotná

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.