AKTUÁLNĚ / Doprava

Oprava povrchu v ulici Jana Opletala začne 23. srpna
 
Autor / zdroj foto: Jitka Brůha Welzlová

České Budějovice

Souvislá oprava povrchu ulice Jana Opletala v úseku od Branišovské až po přechod pro chodce v Oskara Nedbala zahrnuje také obnovu zálivu zastávky MHD „Šumava“. Práce za více než 10 milionů korun začnou 23. srpna frézováním povrchu komunikace, zmiňovaným zálivem, odstraněním rozbitých chodníkových obrubníků a osazením nových, pokládkou konstrukčních vrstev vozovky a ukončí je 3. října nastříkané vodorovné dopravní značení.

Zhotovitelem je firma Eurovia CS, a.s. , která zároveň stavebně upraví také parkovací stání podél ulice Jana Opletala mezi Sokolskou a sjezdem na účelovou komunikaci před Mateřskou školou Emy Destinnové. Navrženo je tam devět kolmých stání o šířce 1,85 m. Rozšířením prostoru pro auta dojde k zúžení chodníku. Díky tomu nebudou parkující vozidla zasahovat do rozhledových polí křižovatky a zároveň budou mít při výjezdu dostatečný manévrovací prostor v přilehlém jízdním pruhu.

U přechodu pro pěší na nároží s ulicí Sokolská bude chodník naopak rozšířen až k hraně jízdního pruhu. Tím se zkrátí délka přechodu a zajistí rozhledové poměry. Dále dojde k posunutí uliční vpusti i sloupku se světelným blikačem a k úpravě hmatových prvků. Tato dopravní vylepšení budou stát 1,7 milionu korun.

Autor / zdroj: Jitka Brůha Welzlová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.