KULTURA / Vánoce

Před jarmekem se poprvé rozsvítí vánoční strom města
 
Autor / zdroj foto: Lenka Zvonková

Valašské Klobouky

Nadcházející víkend se ve Valašských Kloboukách ponese ve znamení jubilejního třicátého Valašského mikulášského jarmeku. Jeho bohaté dění se soustřeďuje na sobotu 2. prosince, ale naladit se můžete přijít už o den dříve. V pátek 1. prosince se vám totiž na Masarykově náměstí poprvé představí vánoční strom našeho města, který bude krášlit zbrusu nová světelná výzdoba. K příjemné náladě přispěje doprovodný hudební program, který se bude odehrávat na pódiu situovaném na autobusovém nádraží. Od 16 hodin tu budou znít lidové tóny cimbálové muziky Klobučánek, děti ze školky se přidají se svým čertovským rejem a zahraje i kapela Těch 5. Nebude chybět něco na zahřátí a také něco dobrého k jídlu. Večer jste potom zváni na další jarmekový program v galeriích, v kostele i pastoračním domě.

„Srdečně vás zveme na páteční rozsvícení vánočního stromu, kterým odstartujeme Valašský mikulášský jarmek a pomyslně s ním necháme do města vplout i předvánoční atmosféru. Vezměte své děti, vnuky, blízké i přátele a přijďte na Masarykovo náměstí, kde společně úderem 17. hodiny odpočítáme okamžik, kdy naše vánoční dominanta poprvé zazáří zcela novou světelnou výzdobou,“ uvedl starosta Josef Bělaška. „Přeji všem Klobučanům i návštěvníkům z blízka či daleka, aby se jim letošní Valašský mikulášský jarmek líbil,“ vzkázal.

A jaký by to byl začátek jarmeku, kdyby se náměstím nerozléhalo všudypřítomné řinčení čertovských zvonců? „Jak se už stalo milým zvykem, hned po rozsvícení stromu přinese svatý Mikuláš našim nejmenším sladkou nadílku. A nebude chybět ani jeho čertovská družina,“ pousmála se Pavlína Žídková, předsedkyně organizačního výboru Valašského mikulášského jarmeku.

Kam se vydat za další jarmekovou kulturou? Galerie Vincúch už v 16 hodin zahájí výstavu fotografií Bohumila Eichlera a Galerie G naváže v 18 hodin otevřením dvou výstav, výtvarných prací Josefa Jeřábka a fotek Miroslava Pinďáka. Zahraje cimbálová muzika Klobučánek. V kostele Povýšení svatého Kříže se budete moci od 19 hodin zaposlouchat do lidových písniček v podání dětského sboru ze Štítné. A jestli máte rádi folk, můžete si v pastoračním domě od 20 hodin posedět se Sehrankou.

Přejeme příjemné zážitky!

Autor / zdroj: Lenka Zvonková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.