AKTUÁLNĚ / Společnost

SeneCura SeniorCentrum Písek získalo dotace od MPSV a Jihočeského kraje téměř 22 milionů korun
SeneCura SeniorCentrum Písek. 
Autor / zdroj foto: Filip Moravec

Písek

SeneCura SeniorCentrum Písek, které je zařazeno do krajské sítě sociální péče, získalo i v letošním roce dotaci ve výši přes 21 mil. Kč, kterou přerozděluje Jihočeský kraj. Cílem dotace je především provozní zajištění služby Domov pro seniory. Jihočeský kraj a skupina SeneCura na financování spolupracují dlouhodobě.

Letos skupina SeneCura obdržela od Jihočeského kraje na provoz služby Domov pro seniory dvě dotace, a to ve výši 20 631 000 Kč z rozpočtu Ministerstva práce a sociálních věcí a 500 tisíc Kč z rozpočtu kraje. 

Služba Domov pro seniory, která je podpořena z dotace, je určena pro osoby se sníženou soběstačností. SeneCura plánuje na začátku roku 2023 rozšířit služby SeniorCentra Písek o Domov se zvláštním režimem, tedy pobytovou sociální službu poskytovanou osobám s Alzheimerovou chorobou a jiným typem demence. Aktuálně se dokončuje stavba nového křídla, kde bude umístěno až 38 lůžek. „Prakticky se jedná o přístavbu stávajícího domova, díky níž budeme mít možnost poskytnout žádané služby Domova se zvláštním režimem,” říká ředitelka SeneCura SeniorCentra Písek Jaroslava Kučerová. Klienti domova navíc získají i nové společné prostory a zahradu.

Písecký domov se nachází na místě bývalých píseckých Otavských kasáren v blízkosti řeky Otavy i centra města. Klienti mají k dispozici vybavení pro různé formy rehabilitace, terapie, masáže či cvičení. Součástí péče je široká paleta aktivit, díky nimž klienti mohou aktivně využívat volný čas - od tvořivých činností až po nejrůznější společenské události. Cílem je přitom zejména vnést do každodennosti seniorů radost, rozptýlení a zajistit co nejvyšší kvalitu života.

Autor / zdroj: Filip Moravec

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.