KAM NA VÝLET / Zoologické zahrady

Kůzle žijící v Hradním safari města Strakonice.
Poníky, oslíka, kozy, ovci, husy i kachny. To všechno uvidí návštěvníci, kteří zavítají do Hradního safari ve Strakonicích
Kůzle žijící v Hradním safari města Strakonice. 
Autor / zdroj foto: Hradní safari města Strakonice

Hradní safari města Strakonice / Strakonice

Procházky s dětmi si můžete stále zpestřit návštěvou hradního safari. Ve výběhu můžete vidět téměř 60 zvířat – poníky, oslíka, kozy, ovci, husy a kachny. Safari je během letních měsíců otevřeno ve všední dny od 8.00 do 20.00, o víkendech od 10.00 do 20.00 hodin.

Během návštěvy nemusíte jen pozorovat pasoucí se poníky či oslíka, můžete také pohladit a nakrmit zdejší zvědavé a mlsné kozy. Lidé jim mohou dát granule z automatu připevněného na plotě. Kozy samy vystrkují hlavy a čekají, až dobrotu dostanou. Zakázáno je ale nosit zvířatům zbytky donesené z domova. „Hrozilo by totiž, že budou překrmená a kvůli tomu by mohla mít zdravotní problémy,“ upozornil Lebeda.

Do prostoru hradního safari nesmí psi. Najdou se však bohužel majitelé, kteří zákaz porušují, uvedl ošetřovatel. Kvůli tomu řešil i případy, kdy pes vážně zranil kozu. Apeluje proto na návštěvníky, aby své psy do areálu safari nebrali. Převážná většina lidí však pravidla dodržuje a navštěvují safari proto, aby se potěšili pohledem na spokojená zvířata. Mnoho lidí sem chodí opakovaně a takovým František Lebeda děkuje za jejich přízeň.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.