Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Mývalka Emilka z táborské zoo se nejvíc zabaví se svým plyšovým kamarádem
Nudíte se? Kupte si medvídka mývala. Tato legendární rada strýce Pepina z kultovního zfilmovaného románu Postřižiny má něco do sebe. Přesto bychom nedoporučovali řídit se jí. Mýval severní je totiž velmi živé zvíře, které se k chovu v domácích podmínkách absolutně nehodí. Z bytu dokáže udělat během malé chvíle kůlničku na dříví. I přes svůj roztomilý výraz není příliš kontaktní, naopak velice rád kouše. Navíc je to noční živočich, takže je nejvíce aktivní po setmění, což se v domácnosti také nemusí setkat s velkým pochopením. Přijďte se na něj raději podívat do táborské zoo. Třeba budete mít štěstí a ukáže se vám.
Ara zelenokřídlý z táborské zoo ukazuje návštěvníkům práci silným zobákem
Otloukej se píšťaličko, říkávaly dříve děti, když si z čerstvých proutků vyřezávaly malé píšťalky. Ara zelenokřídlý z táborské zoo jakoby se je nyní snažil napodobit. Svým silným zobákem si pohrává s větvičkou, ale ať se snaží sebevíc, píšťalku z ní neudělá. Dřív z ní bude jen hromada třísek. Návštěvníci ZOO Tábor nicméně mohou zblízka sledovat, že zobák ar je nejenom velmi silný, ale také šikovný. Avšak pozor – nestrkat do klece prsty! Dopadly by ještě hůře než čerstvě utržená větvička.
Lvi Simba a Luena z táborské zoo si horké letní dny vysloveně užívají
Jestli je někdo, kdo si užívá horkých letních dnů, tak jsou to jednoznačně lvi pustinní z táborské zoologické zahrady. Lev Simba a jeho o rok starší partnerka Luena nevynechají jedinou příležitost vystavit svá atletická těla hřejivým slunečním paprskům. Návštěvníci je tak nejčastěji mohou vidět na vyvýšených terasách, kde na slunci dokáží proležet většinu dne.
Začíná 20. ročník Třeboňských nocturen, přivítá hvězdy klasické hudby, opery i swingu
Mezinárodní hudební festival Třeboňská nocturna zahájí svůj 20. ročník v úterý 11. července koncertem Talichova kvarteta s francouzským klarinetistou Lilianem Lefebrvem.
Táborské Klokoty mají naučnou stezku pro malé i velké
V prvním ročníku participativního rozpočtu města Tábor byly oceněny dva projekty, které navrhl osadní výbor příměstské části Klokoty. Zatímco dřevěnou rozhlednu na vrchu Chlum se nakonec realizovat nepovedlo, hravá naučná stezka Křížem krážem Klokoty už vítá první kolemjdoucí.
Na Vltavě se rozšíří dětské hřiště
Obnova a rozšíření dětského hřiště v ulici Františka Ondříčka č. 16 nedaleko mateřské školy začala.
Dačice jsou Sqělé místo k životu
V Dačicích pro vás mají další pokračování tematické stezky. Vydejte se na procházku po městě. Projděte se po zastaveních – některá pro vás budou známá, jinde se můžete dozvědět něco nového.
Táborská zoo slaví narození jedenáctého zubřího mláděte. Jeho jméno opět navrhne veřejnost
Táborská zoologická zahrada slaví odchování už jedenáctého mláděte zubra evropského, které se narodilo samici Usjaně a samci Poczekajovi. Úspěšně tak pokračuje klíčový záchovný program zoo, který pomáhá návratu těchto majestátních zvířat do rozhlehlých přírodních rezervací v Evropě. Mladý samec se má čile k světu.
Vodní svět v táborské zoo se rozroste o pár kachniček karolínských
Severoamerickou faunu v táborské zoologické zahradě budou nově reprezentovat také kachničky karolínské. Na jih Čech doputoval pár těchto okrasných kachen minulý týden ve středu v podvečer ze zoo v německém Bernburgu. Po týdenní karanténě doplní osazenstvo Vodního světa.
Poslední šance vyzkoušet si výcvik astronautů nebo se projít po Měsíci
Největší evropská výstava kosmonautiky Cosmos Discovery v Bratislavě již 2. července končí a na několik let opouští Česko i Slovensko. Poslední šance vydat se do kosmu na Incheba Expo Bratislava potrvá již jen pád týdnů. A tak jako do Brna na výstavu před lety přijelo mnoho Slováků, tak i letos do Bratislavy, která je jen hodinu cesty z Brna, přijíždějí za zážitkem Češi, kteří se chtějí projít po Měsíci nebo usednout do kokpitu raketoplánu.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Doprava

28. listopadu 1908

se stala u Pardubic první autobusová havarie v Českých zemích.

Historie

28. listopadu 1695

byl v Plzni popraven Jan Sladký Kozina, vůdce rebelů při Chodském povstání.

Objevy

28. listopadu 1520

proplul Ferdinand Magellan průlivem z Atlantiku do Pacifiku, který se dnes jmenuje po něm - Magellanův průliv..

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí