Zpravodajství / ARCHÍV

Oprava povrchu v ulici Jana Opletala začne 23. srpna
Souvislá oprava povrchu ulice Jana Opletala v úseku od Branišovské až po přechod pro chodce v Oskara Nedbala zahrnuje také obnovu zálivu zastávky MHD „Šumava“. Práce za více než 10 milionů korun začnou 23. srpna frézováním povrchu komunikace, zmiňovaným zálivem, odstraněním rozbitých chodníkových obrubníků a osazením nových, pokládkou konstrukčních vrstev vozovky a ukončí je 3. října nastříkané vodorovné dopravní značení.
Dodávka blokující ulici vydala své tajemství. Uvnitř přespával celostátně hledaný muž
Vozidlo blokující ulici vydalo v úterý v noci překvapivé tajemství. Přespával v něm totiž celostátně hledaný muž. Strážníci s ním měli při předvedení na policii plné ruce práce.
Na Paseckou šedesátku vyběhlo rekordních 170 mladých hasičů
Rekordní počet 170 závodníků vyběhl v sobotu 5. srpna na trať 5. ročníku Pasecké šedesátky, dnes už tradičního klání mladých hasičů v požárním sportu, konaného v obci Paseky na Písecku. V účasti jim přitom nezabránil ani vydatný celodenní déšť.
Z Havířova do všech děcáků v republice: Časopis Zámeček už 26 let mění osudy dětí z dětských domovů
Chystá se v Havířově, tiskne v Ostravě a co čtvrt roku putuje do dětských domovů v celé republice. Časopis Zámeček změnil od svého vzniku v roce 1997 osudy mnoha opuštěných dětí. Některé inspiroval ke studiu na vysoké škole, další naučil finanční gramotnosti a pro stovky kluků a holek se stal dutou vrbou, které se svěřili se svým životním příběhem.
Kontrola černého pasažéra poukázala na celostátně hledaného muže
Jízda „na černo“ se v pondělí nevyplatila osmatřicetiletému muži z Českokrumlovska. Kontrolou jeho totožnosti se totiž ukázalo, že je v hledáčku policistů. Dál by již nedojel ani s platnou jízdenkou.
Táborskou zoo obydlely pouze před pár měsíci a už mají mláďata. Malé sovy už mohou obdivovat i návštěvníci
Pár sov pálených rozšířil zvířecí osazenstvo táborské zoologické zahrady teprve letos na začátku jara. Zoo si slibovala, že bude tyto ve volné přírodě mizící sovy pravidelně odchovávat. Nikdo však netušil, že se dvojice sov v novém domově zabydlí tak rychle, že první mláďata vyvedou už letos. Nicméně stalo se a návštěvníci tak mohou už v těchto dnech obdivovat hned čtveřici malých soviček.
Dopravní soutěž mladých cyklistů 2023 zná své vítěze
Družstvo základní školy Medlov z Olomouckého kraje zvítězilo v letošním ročníku Dopravní soutěže mladých cyklistů v kategorii do 12 let. Spolu s družstvem základní školy Černošín z Plzeňského kraje, které skončilo na druhém místě, tak postupují do evropského finále dopravní cyklistické soutěže. Ve starší kategorii do 16 let vyhrálo družstvo základní školy Libčany z Královéhradeckého kraje, druhé místo obsadilo družstvo opět ze základní školy Černošín z Plzeňského kraje.
Mezi vítězi kuchařské soutěže pro děti jsou dva týmy z Brna a jeden hustopečský
Finále Zdravé 5 vyvrcholilo na konci května kuchařským kláním v Praze, kde se v pěti kategoriích utkalo 15 nejlepších týmů z celé republiky. Brněnské Včeličky ze školky Hudcova vyhrály mezi dětmi z mateřských škol. Další dva školní týmy z jihu Moravy si vyvařily svých kategoriích bronz. Celkově se do jedenáctého ročníku soutěže přihlásilo rekordních 330 týmů.
České Budějovice nabídnou k prodeji autovraky
Celkem sedmnáct autovraků odtažených z ulic Českých Budějovic míří do dobrovolné dražby. Zájemci se do ní mohou aktivně zapojit v pondělí 29. května 2023 od 15 hodin v areálu Dopravního podniku města v Horní ulici č.22.
Věci létaly z oken panelového domu, majitel zůstal utajen
Českobudějovičtí strážníci řešili v pondělí ráno zapeklitý případ „skládky“ před jedním z panelových domů na sídlišti Máj. Podle svědků měly věci létat z oken domu. Jejich majitele či majitelku se však bohužel nepodařilo odhalit.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Doprava

28. listopadu 1908

se stala u Pardubic první autobusová havarie v Českých zemích.

Historie

28. listopadu 1695

byl v Plzni popraven Jan Sladký Kozina, vůdce rebelů při Chodském povstání.

Objevy

28. listopadu 1520

proplul Ferdinand Magellan průlivem z Atlantiku do Pacifiku, který se dnes jmenuje po něm - Magellanův průliv..

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí