ZAJÍMAVOSTI / Příroda

Navštivte S.O.S. bazárek v Třeboňské záchranné stanici a podpořte tak péči o její zvířecí pacienty
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Pixabay

Třeboň

Záchranná stanice pro volně žijící živočichy v Třeboni srdečně zve všechny své příznivce na benefiční akci "S.O.S. bazárek, aneb pomozte nám pomáhat!". Využijte možnost spojit příjemné s užitečným a navštivte areál v Jateční ulici v sobotu 19. listopadu 2022. Od 13:00 do 16:00 hodin tu pořídíte drobnosti pro radost a svým příspěvkem podpoříte péči o poraněné volně žijící živočichy. Nebude chybět ani zahřívací čaj či něco dobrého na zub.

Třeboňské zařízení je součástí Národní sítě záchranných stanic a o zraněné volně žijící živočichy v regionu se stará již od roku 2006. Kromě péče o zvířecí pacienty se tu ve velké míře věnují také ekologické výchově a osvětě. "Celoročně mohou lidé navštívit třeboňskou Expozici zvířat s příběhem a projít se přilehlou přírodní zahradou, pořádáme zážitkové komentované prohlídky s průvodcem a akce pro širokou veřejnost. Oblíbené jsou naše výukové programy a přednášky, s nimiž vyjíždíme po celý rok do školek a škol v Jihočeském kraji. S přispěním ochočených zvířecích pomocníků vedeme děti k citlivému vnímání svého okolí a seznamujeme je se životem a ochranou volně žijících druhů," popisuje Jan Nový.

"Všechny naše příznivce srdečně zveme k návštěvě tuto sobotu 19.listopadu, kdy bude od 13:00 do 16:00 hodin v areálu stanice v Jateční ulici probíhat dobročinný bazárek. Za příspěvek do veřejné sbírky "Zvíře v nouzi" určené na náš provoz si každý bude moci odnést milou drobnost, j! ako například semínka bylinek, placky s ilustracemi "našich" zvířat, svíčky z včelího vosku a mnoho dalšího. Sobotní návštěvu ve stanici tak můžete využít třeba pro pořízení netradičních dárečků pro potěchu vašich blízkých o letošních vánocích. Čeká vás setkání se stálými zvířecími obyvateli stanice a chybět nebude ani drobné občerstvení," láká ředitel stanice.

V současné době se Třeboňská záchranná stanice jakožto nezisková organizace potýká s výrazně rostoucími náklady na provoz. Za dané situace je cenný jakýkoliv příspěvek, a tak touto cestou nyní oslovuje s prosbou o pomoc i drobné dárce z řad široké veřejnosti. Práci stanice lze podpořit při její návštěvě, ale rovněž zasláním libovolného příspěvku na sbírkový účet, materiálně nebo např. adopcí zvířat na dálku.

Více informací na www.vydry.org a FB Třeboňská stanice.

Autor / zdroj: Jan Nový

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.