VOLNÝ ČAS / Zoologické zahrady

Chcete vyhrát pumu? Soutěžte s táborskou zoo
Puma americká žijící v táborské zoologické zahradě. 
Autor / zdroj foto: Filip Sušanka

Tábor

Táborská zoologická zahrada sice zůstává stále uzavřená, pro své příznivce však připravila mimořádnou akci. Každý, kdo si do konce března na eshopu zoo koupí jakýkoliv produkt z kategorie Adopce a sponzoring, může vyhrát zapůjčení nového vozu Ford Puma na dva týdny zdarma. Kromě toho zoo rozdá ještě dalších 49 skvělých cen.

Kdo by nechtěl mít doma pumu? Napadlo to už mnoho návštěvníků, kteří viděli naši ladnou a vznešenou Lílu. No po pravdě, chovat tuhle kočkovitou šelmu není úplně jednoduché, proto je lepší chodit se na ní koukat do zoologické zahrady, například do té v Táboře. A pokud byste přece jen trvali na jejím vlastnictví, můžete se stát jejím adoptivním rodičem. Díky tomu pak jednu Pumu můžete alespoň na chvíli mít doma. Nebo spíše před domem. Jednomu šťastlivci totiž společnost Ford ČR zdarma půjčí nový vůz Ford Puma na dva týdny,“ láká na mimořádnou první cenu mluvčí ZOO Tábor Filip Sušanka.

K zahození nejsou ani další hodnotné ceny. Tři výherci na druhém až čtvrtém místě získají voucher na zážitkový program Ošetřovatelem na den pro 2 osoby a za páté až deváté místo získají roční vstupenku pro celou rodinu. Také další příčky pod sebou skrývají různé druhy volných vstupenek. „Drobnou odměnu však získají i ti soutěžící, kteří se neumístí do 50. místa. Po vyhodnocení soutěže připravena k vyzvednutí na pokladně ZOO Tábor v rámci otevírací doby až do konce letošního roku,“ doplňuje mluvčí Sušanka. Více informací a kompletní pravidla najdete na eshopu ZOO Tábor.

Loňské opakované uzavření zoologických zahrad, které byly a stále jsou veřejnosti nepřístupné v úhrnu několik dlouhých měsíců, působí táborské zoologické zahradě obrovské škody. Příjmy ze vstupného a platby za zážitkové programy činí podstatnou část tržeb táborské zoo. Kvůli nucenému uzavření se však její tržby propadly o hodně více než 1,5 milionu korun. Na výživě pro zvířata a veterinární péči však šetřit nemůže, proto více než kdy jindy uvítá pomoc od svých fanoušků a obdivovatelů.

Pomoci ZOO Tábor mohou lidé mnoha způsoby. Pokud patříte mezi milovníky zvířat a příznivce táborské zoo, můžete se stát adoptivním rodičem některého ze zvířat. Stačí se podívat na web ZOO Tábor, kde naleznete všechny potřebné informace. Pomoc přivítají všechna zvířata. Už nyní lze kupovat také vstupenky či poukazy na některý ze zážitkových programů, například Nocování v zoo nebo Jeden den ošetřovatelem. Přes e-shop zoo lze koupit i její suvenýry či některou ze zajímavých knih.

Rozlohou největší zoologická zahrada jižních Čech ZOO Tábor patří k nejmladším zahradám v Česku. Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Tím ji zachránil před likvidací a rozprodáním zvířat. Pro veřejnost byla ZOO Tábor otevřena o měsíc později. V roce 2020 ji navštívilo 80 tisíc lidí. Nyní je však kvůli nařízení vlády pro veřejnost uzavřená. Hlavním posláním zoo je chov a ochrana ohrožených druhů zvířat.

Nejvýznamnějším projektem táborské zoo je reintrodukce zubra evropského do české krajiny. Podrobnosti o návratu tohoto majestátního tvora a možnosti, jak tento projekt podpořit, lze nalézt na webu www.zazubra.cz.

Aktuálně v ZOO Tábor žije přes 310 zvířat takřka 80 živočišných druhů. 

Autor / zdroj: Filip Sušanka

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.