KULTURA / Vánoce

Vánoční soutěž v Budějovicích bude mít premiéru
 
Autor / zdroj foto: Jitka Brůha Welzlová

České Budějovice

České Budějovice pořádají vůbec poprvé soutěž Vánoční město 2023, která svým způsobem navazuje na letní soutěž Rozkvetlé město.

„Soutěž Vánoční město bude probíhat od 20. listopadu do 24. prosince. Hlavním smyslem je motivovat občany k tomu, aby se zapojili do vytvoření krásného prostředí ve veřejném prostoru a tím si vzájemně udělali město hezčí. Soutěžit se bude ve třech kategoriích – vánoční okno, což se vztahuje i na balkony a jde o individuální bytové jednotky, dále volná kategorie zahrnující cokoliv hezky vánočně a vkusně vyzdobené, viditelné z veřejného prostoru a naše ulice, kde bude hodnocen celkový estetický dojem a snaha sousedů vyzdobit své bydliště, společně sdílený veřejný prostor,“ přibližuje náměstek primátorky Michal Šebek s tím, že motivací mohou být i nabízené finanční odměny od dvou do deseti, u „naší ulice“ dokonce dvaceti tisíc korun a vítěz může navrhnout do hodnoty 100 tisíc korun úpravu veřejného prostoru, kterou je město připravené realizovat a ocenit tak jejich zájem a zapojení.

Soutěžící mohou fotografie zasílat na e-mailovou adresu vanocnimesto@c-budejovice.cz nebo vložit do formuláře na stránkách města, kde se nacházejí i kompletní pravidla.

Ulice města už postupně zkrášluje vánoční výzdoba. „Letos realizujeme šestou etapu doplnění různých motivů za 500 tisíc korun v historickém centru města, 20 kusů bude na Sokolském ostrově a 7 v nově zrekonstruovaném parku Dukelská. Repasovat se budou také převěsy v Krajinské ulici. Věřím, že toto vše ve spojení s adventními trhy Budějovice rozzáří a budeme mít kouzelné Vánoce, což přeji nám všem,“ říká Michal Šebek. Ostatní výzdoba je v obdobném rozsahu, jako v minulém roce. „Ve městě bude hned devět vánočních stromů, a to na náměstích Přemysla Otakara II., Senovážném a Mariánském, na sídlištích Vltava, Máj a Šumava, v sousedství ulic Žižkova x Novohradská, v Suchém Vrbném v parku Libušina a v Kalištích,“ dodává náměstek.

Autor / zdroj: Jitka Brůha Welzlová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.