KULTURA / Vánoce

Adventní čas přichází do Dačic, nově s Ježíškovou schránkou
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

Dačice

Advent nebyl nikdy tak vzácný jako v posledních letech. Sváteční atmosféru v Dačicích zahájí Zvonkový průvod s rozsvícením vánočního stromu na Palackého náměstí. Jako novinka je letos připravena Ježíškova schránka, která bude umístěna u betlému v Kancnýřově sadu. Děti sem po celý advent mohou nosit dopisy pro Ježíška. 

Největším symbolem dačického adventu je vánoční osvětlení ulic, radnice a vánočního stromu. Letos z důvodu vyšších cen za energie nebudou instalovány některé vánoční ozdoby v ulicích na veřejném osvětlení. Dále nebude umístěna vločka na radniční věži, kde je montáž finančně náročná. Zachováno bude LED osvětlení na Palackého náměstí, Havlíčkově náměstí i ve všech místních částech.  

„Vánoční osvětlení ozdobí Kancnýřův sad, nebude chybět osvětlená kašna, vánoční strom a prvky s motivem kostky cukru. Předvánoční čas je pro všechny dobou společně strávených chvil s těmi nejbližšími. Proto chceme zachovat vánoční atmosféru i v dačických ulicích a osvětlení v maximální míře zachováme,“ uvedl místostarosta Jiří Baštář.  

Autor / zdroj: Markéta Nováčková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.