AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Generální úklid komunikací v Budějovicích začne 6. dubna
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

České Budějovice

Blokové čištění komunikací v Českých Budějovicích odstartuje po Velikonocích v úterý 6. dubna a skončí v pátek 30. června.  Uklízet se bude pouze v pracovních dnech. Město je pro blokové čištění rozděleno na 57 oblastí, bloky jsou menší a přímo na sebe nenavazují. 

 

„V konkrétních oblastech čištění bude vždy dopředu osazeno zónové značení se zákazem zastavení, které může být doplněno dalšími značkami podle potřeby. Všude bude provedeno důkladné strojní čištění v celé šíři komunikací a parkovišť, která budou volná a bez zaparkovaných vozidel. Práce jsou koordinovány také s firmou ČEVAK Ta bude v místech úklidu zároveň čistit kanalizační vpusti. Vozidla se odtahovat nebudou,“  říká náměstek primátora Ivo Moravec.

„Dovolujeme si zdvořile požádat občany o sledování a respektování přechodného dopravního značení v rámci celého jarního úklidu komunikací tak, aby mohly být chodníky a ulice našeho města čisté. K tomu je nezbytné, aby zaparkovaná auta nebránila výkonu strojního čištění a ručního dočištění na komunikacích v majetku města,“  dodal Makovec

Omezení parkování trvá vždy pouze 1 den v čase od 7.00 do 16.00 hodin.

Autor / zdroj: Jitka Brůha Welzlová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.