VĚDA A TECHNIKA / Počítače a internet

Telefónica O2 v Česku zavede novou technologii VDSL

22. 4. 2011 6:34:47
ČR

Mobilní operátor Telefónica O2 od 9. května zavádí v České republice novou technologii VDSL, která až trojnásobně urychlí internet v domácnostech. VDSL je nová technologie pevného internetového připojení, která přináší výrazně vyšší rychlosti stahování i odesílání dat.

Se zvyšujícím se množstvím dat na internetu, rostou také nároky uživatelů na rychlost. Jak potvrzují statistiky společnosti Telefónica O2, současným významným trendem je například sledování videa přes internet, které tvoří téměř třetinu objemu stažených dat.

"S novou technologií přinášíme zákazníkům výrazně vyšší rychlost internetu, stabilní připojení a možnost kombinace s dalšími službami. Nejen, že zdarma navýšíme rychlost internetu, ale zákazníci mohou navíc získat potřebný VDSL modem za jednu korunu," prohlásil Jiří Dvorjančanský, marketingový ředitel společnosti Telefónica O2 Czech Republic.

Podle něj by nová technologie měla být dostupná zhruba polovině českých domácností, což jsou téměř dva miliony. Mobilní operátor zároveň představil nové tarify pevného internetu s rychlostí stahování dat až 25 Mb/s a odesílání až 2 Mb/s.

Autor / zdroj: Mediafax


VÍCE Z REGIONU

Muž, který zanechal dopis na rozloučenou, byl nalezen strážníky

Ve středu bylo vyhlášeno pátrání po osobě, která zanechala dopis na rozloučenou s úmyslem spáchat sebevraždu.

Díla Bohumila Böhma jsou k vidění v budově českobudějovické radnice

Od tohoto týdne je v prostorách budovy radnice, konkrétně na ochozu ve třetím patře, k vidění celoroční výstava věnovaná architektuře pod názvem Bohumil Böhm a České Budějovice.

České Budějovice požádají o dotaci na obnovu výměníku

Nutná rekonstrukce výměníkové stanice ZŠ Grünwaldova předpokládá náklady kolem pěti milionů korun, proto se město, jako zřizovatel školy, bude ucházet o dotaci prostřednictvím Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie - EFEKT 2015.

Rodinné centrum Kapřík v Třeboni bude opět otevřeno

Rodinné centrum Kapřík v Třeboni zahájilo provoz na konci května loňského roku. V zimních měsících si personální změny na postu koordinátorky vyžádaly provozní přestávku.

DOPORUČUJEME

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?
Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu