VĚDA A TECHNIKA / Počítače a internet

Telefónica O2 v Česku zavede novou technologii VDSL

22. 4. 2011 6:34:47
ČR

Mobilní operátor Telefónica O2 od 9. května zavádí v České republice novou technologii VDSL, která až trojnásobně urychlí internet v domácnostech. VDSL je nová technologie pevného internetového připojení, která přináší výrazně vyšší rychlosti stahování i odesílání dat.

Se zvyšujícím se množstvím dat na internetu, rostou také nároky uživatelů na rychlost. Jak potvrzují statistiky společnosti Telefónica O2, současným významným trendem je například sledování videa přes internet, které tvoří téměř třetinu objemu stažených dat.

"S novou technologií přinášíme zákazníkům výrazně vyšší rychlost internetu, stabilní připojení a možnost kombinace s dalšími službami. Nejen, že zdarma navýšíme rychlost internetu, ale zákazníci mohou navíc získat potřebný VDSL modem za jednu korunu," prohlásil Jiří Dvorjančanský, marketingový ředitel společnosti Telefónica O2 Czech Republic.

Podle něj by nová technologie měla být dostupná zhruba polovině českých domácností, což jsou téměř dva miliony. Mobilní operátor zároveň představil nové tarify pevného internetu s rychlostí stahování dat až 25 Mb/s a odesílání až 2 Mb/s.

Autor / zdroj: Mediafax


VÍCE Z REGIONU

V Českých Budějovicích otevírá apatyka specializovaná výhradně na prostředky z léčivého konopí

Víte, že konopí se pěstuje již od starověku? Konopí není marihuana? Archeologické nálezy dokazují, že domovinou konopí je s velkou pravděpodobností dokonce Česká republika. I takové informace se můžete dozvědět od odborníků v nově otevřené Konopné lékárně v Českých Budějovicích.

Nový školní rok ve Větřní zahájí dětská dopravní soutěž

Jak se chovat bezpečně v silničním provozu se dozví Děti ve Větřní na Českokrumlovsku hned na začátku nového školního roku. V pondělí 1. září v 15 hodin odstartuje v parku u obecního úřadu dopravní soutěž Větřenská cyklojízda. Děti zde dostanou možnost vyzkoušet si mimo jiné cyklosimulátor a autotrenažer.

Znojmo doma vysoko podlehlo Táborsku

Táborsko ve Znojmě zvítězilo 4:1 a připsalo si první výhru v sezóně. Katem se stal Zbyněk Musiol, který vstřelil všechny branky Jihočechů, z toho dva z pokutových kopů.

Písek doma přehrál Chrudim

Fotbalisté FC Písek se konečně dočkali. V sobotním utkání čtvrtého kola III. ligy porazili na svém hřišti silný celek MFK Chrudim 4:2 a poprvé v sezóně se radovali z tříbodového zisku.

DOPORUČUJEME

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?
Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.avon-registrace.eu www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu