VĚDA A TECHNIKA / Počítače a internet

Telefónica O2 v Česku zavede novou technologii VDSL

22. 4. 2011 6:34:47
ČR

Mobilní operátor Telefónica O2 od 9. května zavádí v České republice novou technologii VDSL, která až trojnásobně urychlí internet v domácnostech. VDSL je nová technologie pevného internetového připojení, která přináší výrazně vyšší rychlosti stahování i odesílání dat.

Se zvyšujícím se množstvím dat na internetu, rostou také nároky uživatelů na rychlost. Jak potvrzují statistiky společnosti Telefónica O2, současným významným trendem je například sledování videa přes internet, které tvoří téměř třetinu objemu stažených dat.

"S novou technologií přinášíme zákazníkům výrazně vyšší rychlost internetu, stabilní připojení a možnost kombinace s dalšími službami. Nejen, že zdarma navýšíme rychlost internetu, ale zákazníci mohou navíc získat potřebný VDSL modem za jednu korunu," prohlásil Jiří Dvorjančanský, marketingový ředitel společnosti Telefónica O2 Czech Republic.

Podle něj by nová technologie měla být dostupná zhruba polovině českých domácností, což jsou téměř dva miliony. Mobilní operátor zároveň představil nové tarify pevného internetu s rychlostí stahování dat až 25 Mb/s a odesílání až 2 Mb/s.

Autor / zdroj: Mediafax


VÍCE Z REGIONU

Muzeum středního Pootaví připravilo výstavu akademického malíře Jiřího Řeřichy

V rámci oslav 120 lez od svého založení připravilo muzeum výstavu akademického malíře Jiřího Řeřichy. K vidění bude rozsáhlá tvorba z let 2000 až 2014, velká plátna i přípravné kresby k obrazům. Kromě figurálních kompozic i přírodní motivy.

Dívka na sezimovoústecké diskotéce si neuhlídala kabelku. Přišla o 8 100 korun

Na diskotéky, plesy, do kaváren, hospod či barů se chodí lidé bavit. Někteří však jdou na tato místa ze zcela jiných důvodů, a to krást. Nezřídka se jedná o osoby závislé na omamných či psychotropních látkách a blížící se abstinenční příznaky jim velí využít každé nabízené příležitosti.

V Kestřanech se bude soutěžit v rýžování zlata

V Kestřanech se 1. a 2. srpna koná již 22. ročník tradičního setkání rýžovníků. Soutěž o nejvíce vyrýžovaných zlatinek nabídne prostor profesionálům i amatérům. Zúčastnit se může každý.

Tábor pořádá festival Naše chutě

Festival táborské gastronomie s názvem Naše chutě proběhne v neděli 17. 8. od 11:00 v prostorné zahradě restaurace Střelnice na starém městě v Táboře. Návštěvníci budou mít možnost zakoupit a ochutnat jídla z deseti táborských restaurací, která budou uvařena ze surovin od místních farmářů a výrobců.

DOPORUČUJEME

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?
Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu
Realitní portál pro jižní Čechy
Internetový portál pro prodej a pronájem nemovitostí z celého regionu jižních Čech. Veškeré nabídky jsou pouze od realitních kanceláří a agentur a jsou inzerovány a spravovány přímo těmito realitními kancelářemi a agenturami. Tímto je zaručena co nejvyšší aktuálnost a platnost nabízených inzerátů.

REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.wwwdesign.cz www.jihoceskenemovitosti.cz