VĚDA A TECHNIKA / Počítače a internet

Telefónica O2 v Česku zavede novou technologii VDSL

22. 4. 2011 6:34:47
ČR

Mobilní operátor Telefónica O2 od 9. května zavádí v České republice novou technologii VDSL, která až trojnásobně urychlí internet v domácnostech. VDSL je nová technologie pevného internetového připojení, která přináší výrazně vyšší rychlosti stahování i odesílání dat.

Se zvyšujícím se množstvím dat na internetu, rostou také nároky uživatelů na rychlost. Jak potvrzují statistiky společnosti Telefónica O2, současným významným trendem je například sledování videa přes internet, které tvoří téměř třetinu objemu stažených dat.

"S novou technologií přinášíme zákazníkům výrazně vyšší rychlost internetu, stabilní připojení a možnost kombinace s dalšími službami. Nejen, že zdarma navýšíme rychlost internetu, ale zákazníci mohou navíc získat potřebný VDSL modem za jednu korunu," prohlásil Jiří Dvorjančanský, marketingový ředitel společnosti Telefónica O2 Czech Republic.

Podle něj by nová technologie měla být dostupná zhruba polovině českých domácností, což jsou téměř dva miliony. Mobilní operátor zároveň představil nové tarify pevného internetu s rychlostí stahování dat až 25 Mb/s a odesílání až 2 Mb/s.

Autor / zdroj: Mediafax


VÍCE Z REGIONU

V Nákří se utkají ženy ze čtyř obcí

Čtyři čtyřčlenná družstva žen z Nákří, Bavorovic, Čejkovic a Dasného, se v sobotu 23. srpna od 14 hodin utkají v osmi disciplínách týmové soutěže Hry bez hranic.

Doklad o bezdlužnosti získají žadatelé v Českých Budějovicích snadněji

Město eviduje mnoho pohledávek v řádu miliónů korun a snaží se jejich systém zjednodušit a zpřehlednit. V agendě místních poplatků drží neslavné prvenství neplatiči za komunální odpad, kteří dluží téměř 19 miliónů korun.

Do policejního vozidla narazil opilý řidič

Prachatičtí dopravní policisté sdělili podezření 59letému muži z Českokrumlovska z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Povedený zákazník se převlékl do nového oblečení a chtěl odejít bez zaplacení

Pohotoví zaměstnanci prodejny v centru města zadrželi v úterý 19. srpna dopoledne podezřelého zákazníka až do příjezdu policistů. Mladý muž ze Strakonic si chtěl přijít k novému oblečení krádeží, zvolil si nevšední taktiku.

DOPORUČUJEME

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?
Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu