VĚDA A TECHNIKA / Počítače a internet

Telefónica O2 v Česku zavede novou technologii VDSL

22. 4. 2011 6:34:47
ČR

Mobilní operátor Telefónica O2 od 9. května zavádí v České republice novou technologii VDSL, která až trojnásobně urychlí internet v domácnostech. VDSL je nová technologie pevného internetového připojení, která přináší výrazně vyšší rychlosti stahování i odesílání dat.

Se zvyšujícím se množstvím dat na internetu, rostou také nároky uživatelů na rychlost. Jak potvrzují statistiky společnosti Telefónica O2, současným významným trendem je například sledování videa přes internet, které tvoří téměř třetinu objemu stažených dat.

"S novou technologií přinášíme zákazníkům výrazně vyšší rychlost internetu, stabilní připojení a možnost kombinace s dalšími službami. Nejen, že zdarma navýšíme rychlost internetu, ale zákazníci mohou navíc získat potřebný VDSL modem za jednu korunu," prohlásil Jiří Dvorjančanský, marketingový ředitel společnosti Telefónica O2 Czech Republic.

Podle něj by nová technologie měla být dostupná zhruba polovině českých domácností, což jsou téměř dva miliony. Mobilní operátor zároveň představil nové tarify pevného internetu s rychlostí stahování dat až 25 Mb/s a odesílání až 2 Mb/s.

Autor / zdroj: Mediafax


VÍCE Z REGIONU

Xterra Trail Run – běžecká výzva pro všechny

Druhou listopadovou sobotu se bude v Prachaticích konat druhý ročník zajímavého běžeckého závodu. 8. listopadu se v Prachaticích uskuteční terénní běh pod názvem Xterra Trail Run.

Hokej 1.liga: Ve šlágru kola Chomutov porazil Třebíč, Havlíčkův Brod v derby podlehl Jihlavě

Chomutov porazil v prodloužení Třebíč a snížil jeho náskok na čele tabulky. Jinak toto kolo nepřineslo žádný nečekaný výsledek.

V Husově kolonii v Českých Budějovicích mění územní plán

Zveřejněný návrh změny územního plánu v Husově kolonii v Českých Budějovicích předpokládá jiný způsob využití pozemků stávajících zahrádek.

Sigma porazila Táborsko a je v čele FNL

Fotbalisté SK Sigma Olomouc zvítězili v Táborsku v dohrávce 10. kola FN ligy a posunuli se na první místo tabulky. Sigma vyhrála sedmé utkání v řadě.

DOPORUČUJEME

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?
Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu