VĚDA A TECHNIKA / Počítače a internet

22.4.2011

Telefónica O2 v Česku zavede novou technologii VDSL

ČR

Mobilní operátor Telefónica O2 od 9. května zavádí v České republice novou technologii VDSL, která až trojnásobně urychlí internet v domácnostech. VDSL je nová technologie pevného internetového připojení, která přináší výrazně vyšší rychlosti stahování i odesílání dat.

Se zvyšujícím se množstvím dat na internetu, rostou také nároky uživatelů na rychlost. Jak potvrzují statistiky společnosti Telefónica O2, současným významným trendem je například sledování videa přes internet, které tvoří téměř třetinu objemu stažených dat.

"S novou technologií přinášíme zákazníkům výrazně vyšší rychlost internetu, stabilní připojení a možnost kombinace s dalšími službami. Nejen, že zdarma navýšíme rychlost internetu, ale zákazníci mohou navíc získat potřebný VDSL modem za jednu korunu," prohlásil Jiří Dvorjančanský, marketingový ředitel společnosti Telefónica O2 Czech Republic.

Podle něj by nová technologie měla být dostupná zhruba polovině českých domácností, což jsou téměř dva miliony. Mobilní operátor zároveň představil nové tarify pevného internetu s rychlostí stahování dat až 25 Mb/s a odesílání až 2 Mb/s.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Přílet anděla uzavře náměstí a přilehlou ulici

Úplně uzavřeno zůstane náměstí Přemysla Otakara II. v sobotu 5. prosince 2015 od 16.30 do 19.00 hodin a Radniční ulice od náměstí po ulici Českou od 1

Post

Dopravní podnik v Českých Budějovicích zve na tradiční jízdy Mikulášským autobusem

Jako každoročně, i letos se budou moci děti i dospělí vydat na jízdu městem ve speciálně vyzdobeném autobusu, jehož posádku bude tvořit Mikuláš, čert

Post

Za čerty s Mikulášem do korun stromů

První prosincovou sobotu rozhodně vyrazte s dětmi na Lipno. Na Stezce korunami stromů bude již tradičně nadělovat svatý Mikuláš se svojí družinou.

Reklama

www.krampuskaplice.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu