VĚDA A TECHNIKA / Počítače a internet

Telefónica O2 v Česku zavede novou technologii VDSL

22. 4. 2011 6:34:47
ČR

Mobilní operátor Telefónica O2 od 9. května zavádí v České republice novou technologii VDSL, která až trojnásobně urychlí internet v domácnostech. VDSL je nová technologie pevného internetového připojení, která přináší výrazně vyšší rychlosti stahování i odesílání dat.

Se zvyšujícím se množstvím dat na internetu, rostou také nároky uživatelů na rychlost. Jak potvrzují statistiky společnosti Telefónica O2, současným významným trendem je například sledování videa přes internet, které tvoří téměř třetinu objemu stažených dat.

"S novou technologií přinášíme zákazníkům výrazně vyšší rychlost internetu, stabilní připojení a možnost kombinace s dalšími službami. Nejen, že zdarma navýšíme rychlost internetu, ale zákazníci mohou navíc získat potřebný VDSL modem za jednu korunu," prohlásil Jiří Dvorjančanský, marketingový ředitel společnosti Telefónica O2 Czech Republic.

Podle něj by nová technologie měla být dostupná zhruba polovině českých domácností, což jsou téměř dva miliony. Mobilní operátor zároveň představil nové tarify pevného internetu s rychlostí stahování dat až 25 Mb/s a odesílání až 2 Mb/s.

Autor / zdroj: Mediafax


VÍCE Z REGIONU

Dopravní podnik vyzkouší midibus Heuliez v historickém centru Českých Budějovic

Dostat se do historického centra Českých Budějovic veřejnou dopravou nebude v příštích dnech žádný problém. Malý autobus bude nasazen na týdenní zkušební provoz na lince 93, která spojí náměstí Přemysla Otakara II. se sídlišti Máj a Čtyři Dvory.

Velvyslanec J.E. Pedro Calvo-Sotelo v Českých Budějovicích chválil vysokou úroveň výuky Španělštiny

Velvyslanec Španělska v České republice J.E. Pedro Calvo-Sotelo navštívil jih Čech a při této příležitosti se setkal také s primátorem Jiřím Svobodou.

V Budějovicích budou operovat přední evropští artroskopisté

Do Českých Budějovic míří z celé Evropy ortopedičtí specialisté. Českobudějovická nemocnice je totiž ve dnech 23. až 24. dubna hostitelem mezinárodního symposia Shoulder Advance Course zaměřeného na chirurgickou léčbu poruch ramenního kloubu.

Černá v Pošumaví zve na Filipojakubskou noc

Černá v Pošumaví bude opět v obležení čarodějnic. Ve čtvrtek 30. dubna se v obci uskuteční tradiční Filipojakubská noc, která bude stejně jako každý rok spojená se stavbou májky.

DOPORUČUJEME

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?
Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu