VĚDA A TECHNIKA / Počítače a internet

Telefónica O2 v Česku zavede novou technologii VDSL

22. 4. 2011 6:34:47
ČR

Mobilní operátor Telefónica O2 od 9. května zavádí v České republice novou technologii VDSL, která až trojnásobně urychlí internet v domácnostech. VDSL je nová technologie pevného internetového připojení, která přináší výrazně vyšší rychlosti stahování i odesílání dat.

Se zvyšujícím se množstvím dat na internetu, rostou také nároky uživatelů na rychlost. Jak potvrzují statistiky společnosti Telefónica O2, současným významným trendem je například sledování videa přes internet, které tvoří téměř třetinu objemu stažených dat.

"S novou technologií přinášíme zákazníkům výrazně vyšší rychlost internetu, stabilní připojení a možnost kombinace s dalšími službami. Nejen, že zdarma navýšíme rychlost internetu, ale zákazníci mohou navíc získat potřebný VDSL modem za jednu korunu," prohlásil Jiří Dvorjančanský, marketingový ředitel společnosti Telefónica O2 Czech Republic.

Podle něj by nová technologie měla být dostupná zhruba polovině českých domácností, což jsou téměř dva miliony. Mobilní operátor zároveň představil nové tarify pevného internetu s rychlostí stahování dat až 25 Mb/s a odesílání až 2 Mb/s.

Autor / zdroj: Mediafax


VÍCE Z REGIONU

Neděle v klášteře Zlatá Koruna bude patřit dětem

Klášter Zlatá Koruna bude v neděli 5. října 2014 patřit především dětem. Od 12 hodin tam začne program nazvaný Orbis pictus v živých obrazech. Návštěvníky čekají ukázky řemesel, speciální prohlídky pro rodiče s dětmi, pracovní dílny a vernisáž výstavy.

Sociální služby v Českých Budějovicích se otevřou veřejnosti

Přes 25 neziskových organizací se v průběhu října představí veřejnosti v rámci přehlídky s názvem „MY – ONI“ aneb máme otevřeno. Veřejnost si vyzkouší terapeutické techniky, pracovní činnosti a seznámí se s výrobky uživatelů služeb.

Hejtman Jiří Zimola se kvůli další výstavbě dálnice D3 obrátí na předsedu vlády i ministra dopravy

Trpělivost došla jihočeskému hejtmanovi Jiřímu Zimolovi v souvislosti s průtahy stavby dálnice D3.

Vzácná kamenná kašna se sochou sv. Jana Nepomuckého v Hořicích na Šumavě je zachráněna

Celorepublikový unikát. Těmito slovy se dá označit soustava sedmi kašen, do jejichž záchrany se letos pustili v Hořicích na Šumavě.

DOPORUČUJEME

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?
Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu