VĚDA A TECHNIKA / Počítače a internet

Telefónica O2 v Česku zavede novou technologii VDSL

22. 4. 2011 6:34:47
ČR

Mobilní operátor Telefónica O2 od 9. května zavádí v České republice novou technologii VDSL, která až trojnásobně urychlí internet v domácnostech. VDSL je nová technologie pevného internetového připojení, která přináší výrazně vyšší rychlosti stahování i odesílání dat.

Se zvyšujícím se množstvím dat na internetu, rostou také nároky uživatelů na rychlost. Jak potvrzují statistiky společnosti Telefónica O2, současným významným trendem je například sledování videa přes internet, které tvoří téměř třetinu objemu stažených dat.

"S novou technologií přinášíme zákazníkům výrazně vyšší rychlost internetu, stabilní připojení a možnost kombinace s dalšími službami. Nejen, že zdarma navýšíme rychlost internetu, ale zákazníci mohou navíc získat potřebný VDSL modem za jednu korunu," prohlásil Jiří Dvorjančanský, marketingový ředitel společnosti Telefónica O2 Czech Republic.

Podle něj by nová technologie měla být dostupná zhruba polovině českých domácností, což jsou téměř dva miliony. Mobilní operátor zároveň představil nové tarify pevného internetu s rychlostí stahování dat až 25 Mb/s a odesílání až 2 Mb/s.

Autor / zdroj: Mediafax


VÍCE Z REGIONU

Jihočeští hasiči bojovali v lezení na umělé stěně

Ve čtvrtek 28. května se na stanici v Jindřichově Hradci uskutečnila krajská soutěž Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje v lezení na umělé stěně.

Českobudějovická Galerie Hrozen pořádá výstava obrazů a objektů Antonína Malce

Českobudějovická Galerie Hrozen zve od 2. června na výstavu obrazů a objektů českobudějovického architekta a výtvarníka ing. arch. Antonína Malce. Výstava s názvem Ohlédnutí je připravena k autorovým 80. narozeninám.

Veřejné plochy v Českém Těšíně se kvůli počasí kosí i v sobotu

Počasí zpomalilo nástup koupací sezóny, ale i údržbu zelených ploch. Tráva roste jako zběsilá, strojům ani kosákům se na podmáčených trávnících nedaří. Proto se kosí i v sobotu.

Hejtman Zimola si prošel Temelín a přispěl na charitu

Více než pět hodin strávil u otevřeného temelínského reaktoru, ve strojovně a dalších budovách jihočeské jaderné elektrárny hejtman Jiří Zimola.

DOPORUČUJEME

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?
Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu