VĚDA A TECHNIKA / Počítače a internet

Telefónica O2 v Česku zavede novou technologii VDSL

22. 4. 2011 6:34:47
ČR

Mobilní operátor Telefónica O2 od 9. května zavádí v České republice novou technologii VDSL, která až trojnásobně urychlí internet v domácnostech. VDSL je nová technologie pevného internetového připojení, která přináší výrazně vyšší rychlosti stahování i odesílání dat.

Se zvyšujícím se množstvím dat na internetu, rostou také nároky uživatelů na rychlost. Jak potvrzují statistiky společnosti Telefónica O2, současným významným trendem je například sledování videa přes internet, které tvoří téměř třetinu objemu stažených dat.

"S novou technologií přinášíme zákazníkům výrazně vyšší rychlost internetu, stabilní připojení a možnost kombinace s dalšími službami. Nejen, že zdarma navýšíme rychlost internetu, ale zákazníci mohou navíc získat potřebný VDSL modem za jednu korunu," prohlásil Jiří Dvorjančanský, marketingový ředitel společnosti Telefónica O2 Czech Republic.

Podle něj by nová technologie měla být dostupná zhruba polovině českých domácností, což jsou téměř dva miliony. Mobilní operátor zároveň představil nové tarify pevného internetu s rychlostí stahování dat až 25 Mb/s a odesílání až 2 Mb/s.

Autor / zdroj: Mediafax


VÍCE Z REGIONU

Nález systému historických výpustí rybníka Jordán v Táboře je za Jihočeský kraj nominován na Cenu Národního památkového ústavu Patrimonium pro Futuro

Nález systému historických výpustí rybníka Jordán v Táboře byl za Jihočeský kraj nominován do celostátního kola Ceny NPÚ, jejímž cílem je vyzdvihnout zásluhy o záchranu kulturních památek, významné objevy a nálezy, příklady kvalitních oprav či restaurování a úspěšné prezentace kulturního dědictví.

Scarlet Soho přiveze do Česka své nové album

Britská kapela Scarlet Soho připravuje exkluzivní turné pro Českou republiku, v rámci kterého představí své zcela nové album, na kterém spolupracovali i s legendární kapelou Kosheen.

České Budějovice koupí elektřinu na burze

Vůbec poprvé vstoupí České Budějovice na burzu s požadavkem co nejlevnějšího nákupu elektrické energie. Zajištění dodávek energie se přitom nebude týkat pouze města samotného, ale i společností, které zřizuje, jde například o Dopravní podnik či školská zařízení a další příspěvkové organizace.

Výstava Eriky Bornové v Bechyni vypráví o ženách a lásce k polystyrenu

To nejlepší z tvorby pozoruhodné české sochařky a malířky Eriky Bornové představuje až do 28. září výstava Born to Erika v Zámeckém pivovaru při Mezinárodním muzeu keramiky v Bechyni.

DOPORUČUJEME

Realitní portál pro jižní Čechy
Internetový portál pro prodej a pronájem nemovitostí z celého regionu jižních Čech. Veškeré nabídky jsou pouze od realitních kanceláří a agentur a jsou inzerovány a spravovány přímo těmito realitními kancelářemi a agenturami. Tímto je zaručena co nejvyšší aktuálnost a platnost nabízených inzerátů.
Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?
Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.jihoceskenemovitosti.cz www.avon-registrace.eu