SPORT / Hokej

11.3.2019

Další bitva na havířovském ledě pro Motor, AZ i přes statečný výkon končí

HAVÍŘOV / ČESKÉ BUDĚJOVICE

Šesté čtvrtfinále série mezi AZetem a Motorem opět nabídlo vzrušující a vyostřenou bitvu dvou vyrovnaných týmů. AZ měl drtivý nástup a zaslouženě šel do vedení. Hosté se štěstím na konci první třetiny srovnali. Ve druhé třetině pak šli góly v situaci 4 na 4 a pak v přesilovce 4 na 3 do vedení. AZ, bez tří útočníků (2x zranění, 1x vyfaulování), už, i přes velkou snahu, nenašel cestu ke snížení. Konečnou podobu skóre dal vlastní gól do prazdné branky. Sérii tak vyhrál Motor 4:2, pro AZ sezona končí.

Do utkání vstoupil AZ drtivým tlakem. Už po čtrnácti vteřinách pálil na Strmeňovu branku Kotala, ale přestřelil. Na konci 1. minuty měli gólové šance Bednář a po něm Maruna, ale oba vychytal Strmeň.

Ten ale kapituloval už o minutu později, když si Ondřej Procházka vybruslil zpoza branky k pravému mantinelu a poslal puk k protější tyči. A to ještě chvíli před tím trefil Veselý tyč. AZ byl aktivnější i nadále, ale další gól nepřidal, přestože hrál dvakrát přesilovku.

Hosté se do útoku moc často nedostali. Největší šanci Motoru měl v 10. minutě Jandus, jenž pálil po přihrávce Karabáčka, ale Bláha zasáhl lapačkou. V 17. minutě Pavlin u mantinelu tvrdě srazil Gřeše, ten zůstal ležet na ledě, ale nevylučovalo se, i když se musela z ledu odklízet krev.

Tato situace vedla k emotivnímu chování diváku za hostující střídačkou, kteří nejprve napadli trenéry Motoru slovně a pak je i polili pivem. Hostující trenér Prospal také ztratil nervy a polil diváky vodou z lahve. Tato situace se pak dlouho řešila s rozhodčími, trenéry Motoru i AZetu a hlavním pořadatelem. Nakonec byl V čase 16:26 byl potrestán hlavní trenér Motoru Václav Prospal osobním trestem do konce utkání.

Hostujícím hráčům pauza prospěla, jejich hra se zvedla a v 19. minutě přišla velká šance Bradleyho, kterou Bláha vyrazil betonem. Půl minuty před koncem třetiny bylo vyrovnáno, když Jakub Babka tečoval Kutlákovu střelu, puk se odrazil od obou tyčí a skončil v brance. Po první třetině tedy platil stav AZ - Motor 1:1.

Druhá třetina také přinesla mnoho vzrušení. Ve 22. minutě měl dvě velké šance hostující Bradley, ale poprvé přestřelil, podruhé mu v zakončení zabránil domácí obránce. O minutu později si po souboji u mantinelu přisedl nohu domácí Pořízek a z ledu mu museli pomoci spoluhráči.

Ve 24. minutě se snažil hostující Pavlin sestřelit domácího Kotalu, což se mu nepovedlo, domácí útočník jej pak vybízel k bitce, ale k ničemu nedošlo. Oba hráči pak dostali dvouminutové tresty za hrubost, Pavlin navíc desetiminutový trest za nesportovní chování, Kotala pak dva desetiminutové tresty za nesportovní chování a utkání pro něj skončilo.

Ve 26. minutě šli hosté do vedení, když Martin Jandus dostal přihrávku zpoza branky a trefil se do šibenice Bláhovy branky. O dvě minuty později mohl při oslabení vyrovnat Veselý, když při přečíslení dvou na jednoho pálil po Rehušově přihrávce těsně vedle Strmeňovy branky.

Ve 30. minutě hrál Motor přesilovku 4 na 3, kterou využil zásluhou Zdeňka Doležala, jenž zakončoval do prázdné branky po krásné nahrávce Karabáčka. Minutu a půl před koncem druhé dvacetiminutovky při vlastním oslabení zahrozil hostující Beránek, gól sice nedal, ale vynutil si faul a síly na ledě se vyrovnaly. Ve zbytku třetinu se už nic nestalo a po dvou třetinách tak vedl Motor 1:3.

Ve třetí třetině si hosté hlídali svůj náskok, domácí se do velké šance dostali při přesilovce ve 48. minutě, kdy pálil Seman a Procházka se snažil o dorážku, ale ani jeden nesupěl. Do konce utkání scházelo něco málo přes tři minuty, když AZ odvolal brankáře a snažil se o vyrovnání se šesti hráči.

Tři minuty před koncem si vzal oddechový čas Havířov a minutu před koncem České Budějovice poté, co vyhodily puk na zakázané uvolnění a měly unavené hráče. AZetu hra bez brankáře nevyšla, 46. vteřin před koncem si dali domácí vlastní gól, branka byla přiznána Martinu Novákovi.

Výsledek 1:4 tedy znamená pro AZ konec sezóny a Motor postupuje do semifinále.

AZ RESIDOMO Havířov - ČEZ Motor České Budějovice 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. O. Procházka (R. Veselý) – 20. Babka (Kutlák, R. Přikryl), 26. M. Jandus (R. Přikryl, Doktor), 30. Z. Doležal (Karabáček, Pýcha), 60. M. Novák
Rozhodčí: Obadal, Koziol – J. Novák, R. Žídek
Vyloučení: 5:6 + Kotala (HAV) - OK, Pavlin (CEB) - 10min., Prospal (CEB) - OK