KULTURA / Festivaly

Popis: Na mezinárodním festivalu Komedianti v ulicích se představí také Leni Kravac.
Na mezinárodním festivalu Komedianti v ulicích se představí také Leni Kravac.
26.7.2019

Pouliční umělci obsadí centrum Tábora už podeváté

TÁBOR

Pokud patříte k příznivcům pouličního divadla a nového cirkusu v podání domácích i zahraničních souborů, neměli byste první srpnový víkend chybět v jihočeském Táboře. Město Tábor ve spolupráci s divadelní společností Mime Prague uspořádá od pátku 2. srpna do neděle 4. srpna 2019 na Žižkově náměstí a v přilehlých prostorech 9. ročník mezinárodního festivalu Komedianti v ulicích, který kromě žánrového programu nabídne i koncerty a hravé dílny.

Od roku 2011
Festival v Táboře vznikl v roce 2011. Jak vysvětlil umělecký šéf, dramaturg programu a přední český mim Radim Vizváry (držitel divadelní ceny Thálie), svou poetikou je jednou z mála přehlídek, která prezentuje moderní pouliční divadlo přímo v městské památkové rezervaci. „Zaměřuje se na trendy reflektující současné pouliční umění v Česku i v zahraničí. Doménou jsou cirkusová umění, klauni, pantomima, loutky, pohybové divadlo, interaktivní představení, dílny pro děti nebo hudba,“ uvedl Radim Vizváry.

Letošní ročník bude mít silné zastoupení zahraničních souborů. Světoznámá akrobatka a hadí žena Cronopia předvede neuvěřitelnou ohebnost svého těla, Argentinec Mencho Sosa propojí fotbalový freestyle s žonglováním a francouzsko-brazilské duo Anaelle Molinario & Dan Marques nabídne neobvyklé spojení klaunérie a magie. Domácí tvorbu bude reprezentovat především novocirkusová skupina Losers Cirque Company s dechberoucí artistickou show Kolaps. Pantomimu o dvou nezbedných Angelkách zahrají Vanda Hybnerová a Lucia Kašiarová  a s ekologickou pantomimou ze světa popelářů přijede divadlo masek Divadlo G.N.A.T. Jejich inscenace Smetáček a syn je čerstvou novinkou.

Pozvánka od Losers Cirque Company
Diváky do Tábora mj. pozvala skupina Losers Cirque Company. „Vystupování v Táboře, ať už v divadle nebo na náměstí, už se stává pomalu tradicí naší novocirkusové skupiny a vždy se do Tábora moc těšíme. Zažili jsme tam krásná představení, která nám zpříjemnili nejen diváci a jejichž vřelý potlesk, ale také vstřícní pořadatelé. Hrát pod širým nebem je pro nás vždy osvěžující změna, na kterou se těší celý tým. Diváci tak můžou naše představení vidět opět (doslova) v novém světle,“ uvedl Petr Horníček z managementu skupiny.

Svět dětské fantazie a poetiky loutkového divadla otevřou hravá představení hned několika souborů. Děti i jejich rodiče se můžou těšit na příběhy o Pinocchiovi, o námořníku Čepičkovi nebo o Kóče a pséku a ve speciálním představení se objeví i dva roboti.

Zdravice Leni Kravac
Pestrý program doplní tři večerní koncerty. V pátek se o zábavu postará kapela Tygroo, která kombinuje tradiční žánry s elektronickou hudbou. Sobotní podvečer bude ve znamení swingu v podání okouzlujících Priester sisters a večer pak Žižkovo náměstí roztančí kapela Leni Kravac v divokém balkánském rytmu. Tečkou večera bude ohňová show Shamaniac. Diváky v Táboře pozdravila skupina Leni Kravac:

Jsme nadšeni, že můžeme hrát v Táboře! Je to vlastně poprvé, co hrajeme v České republice, takže je to pro nás opravdu zvláštní! Máme zahřívací show v Brně prvního srpna, takže se tam můžeme naučit pro Tábor první české slovo nebo dvě. Opravdu se těšíme na festival a jsme si jisti, že diváci budou mít skvělý zážitek,“ uvedla slovinská kapela.

Maringotka loutkáře Matěje Kopeckého
Pro diváky, kteří se nechtějí jen pasivně dívat, budou připraveny dílny žonglování, akrobacie nebo divadelního líčení. Letošní specialitou se stane Maringotka loutkáře Matěje Kopeckého, kterou přiveze českobudějovické Malé divadlo. Bude v ní nevšední zvuková instalace, která návštěvníkům poodhalí tajemství výroby loutek.

Nezbývá než vyrazit do historického města Tábora! Vstupné je zdarma. Více informací i kompletní program najdete na webu www.komediantivulicich.cz.

Autor / zdroj: Luboš Dvořák

Doporučujeme

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?

Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Vojenské lesy vrátily na mapu Šumavy další historickou splavovací nádrž

Před sto lety sloužil jako zásobník vody pro plavení dříví na řece Blanici, nyní bude obnovený rybník na Pucheřském potoce na Šumavě především zadržo

Post

Městská knihovna roku 2019 je v Písku

Písecká knihovna vyhrála desátý ročník soutěže o nejlepší městskou knihovnu roku. Stala se absolutním vítězem i vítězem v kategorii měst od 20 001 do

Post

Streetballisté opanovali písecké Velké náměstí, vítězství patří týmu Robilad

Už tradiční streetballový turnaj KOČÍ ALGORIT STREETBALL CUP slavil úspěch vysokou účastí hráčů, tým BSC boys dorazil dokonce až z Polska. V sobotu 17

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.avon-registrace.eu www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA