KULTURA / Ostatní

Popis: Náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.
Náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.
15.8.2018

České Budějovice se připojí k oslavám 100. výročí od založení Československa

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Historické slavnosti, aneb Jak se žilo před 100 lety. Tak se jmenuje akce, kterou v pátek a v sobotu 24. a 25. srpna ožije náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Město se tímto připojí k oslavám 100. výročí od založení Československa.

Historické slavnosti vypuknou v pátek v 16 hodin otevřením prvorepublikové kavárny na náměstí Přemysla Otakara II. včetně kavárníka s autentickou nabídkou. Večer hosté v Českých Budějovicích uvidí dobový film, následovat bude Videomapping Čtyři budovy.

V sobotu se mohou návštěvníci akce těšit na bohatý program na náměstí i v přilehlých ulicích. V každou celou hodinu budou čtyři babičky vyprávět pověsti, a sice na Sokolském ostrově, v Sadech, na Zlatém mostě v ulici Dr. Stejskalíka a na Piaristickém náměstí.

Připraveny budou také trhy a zajímavou podívanou slibují také dobové automobily, motocykly a kola.

Osmihodinový program bude připravený na pódiu na náměstí. Děti se mohou těšit na Pošťáckou pohádku, lákadlem pro dospělé jistě bude módní přehlídka, která přiblíží šarm a eleganci 1. republiky. Celé náměstí pak rozpohybují taneční vystoupení a taneční lekce v rytmech 30. let. O kulturní program se postará také formace Big Blast Band nebo Jan Smigmator & Swing trio.

Po setmění návštěvníci uvidí Videomapping „Čtyři budovy“.

Autor / zdroj: -red-

Doporučujeme

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?

Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Prvních šest desítek kol z táborské zoo míří do Afriky

Na 61 jízdních kol darovaných lidmi z Táborska se mohou těšit školáci v africké Gambii. Z táborské zoologické zahrady je společně s helmami a dalším c

Post

Druhý mečbol proti Vsetínu Motor využil a zahraje si baráž

Českobudějovičtí hokejisté jeli do Vsetína s jasným cílem – ukončit semifinálovou sérii a postoupit do baráže. Dvě trefy v druhé třetině plán uskutečn

Post

Místo obratu přišel trest, Vlašim podlehla Táborsku

Utkání nabídlo dva rozdílné výkony. Zatímco v prvním Vlašim vyhořela a prohrávala 0:2, tak v tom druhém sahala po obratu. Ovšem fotbalový svět píše i

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.avon-registrace.eu www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA