AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis:
4.9.2017

Třeboňské školy zahájily nový školní rok

TŘEBOŇ

Do třeboňských základních škol 4. 9. 2017 nastoupilo celkem 88 prvňáčků. Kromě třídních učitelek a vedení škol je přivítali také zástupci města Třeboně - místostarostové Zdeněk Mráz a Josef Pindroch.  ZŠ Na Sadech otevřela dvě první třídy, kde je celkem 37 dětí. ZŠ Sokolská eviduje ve dvou prvních třídách dohromady 41 dětí v hlavní budově, dalších 10 bude navštěvovat pracoviště ZŠ v Břilicích.

V průběhu prázdnin je ve školách realizována řada investičních akcí. Některé z nich jsou v režii samotných škol, ty náročnější hradí zřizovatel. Město Třeboň je zřizovatelem dvou základních a dvou mateřských škol. V prostorách města sídlí základní škola praktická i základní umělecká škola.

V ZŠ Sokolská byla zahájena postupná výměna oken historické budovy školy a přístavby. V letošním roce se jedná o výměnu 12 kusů oken. Nová okna jsou z důvodu požadavku památkové péče opět dřevěná, špaletová, nově je do vnějšího křídla osazeno izolační dvojsklo. Hodnota investice je zhruba 600 000 Kč. V ZŠ Na Sadech byla provedena rekonstrukce plynové kotelny. Předmětem byla výměna dvou plynových kotlů, kompletní výměna topných rozvodů, zmodernizován byl systém měření a regulace, stávající komínové těleso bylo nově vyvložkováno a byly provedeny drobné stavební práce. Celkové náklady rekonstrukce činily cca 2 050 000 Kč. ZŠ Na Sadech také provozuje školní jídelnu. Po rozsáhlé rekonstrukci kuchyně v loňském roce byl provoz dovybaven automatickou myčkou a konvektomatem. Z rozpočtu města pak bude do konce roku provedena ještě úprava rozvodů vzduchotechniky a na některá pracoviště budou nainstalovány klimatizační jednotky.

Do školních zahrad MŠ Jeronýmova a MŠ Břilice (odloučené pracoviště) budou pořízeny nové herní prvky za 300 000 Kč. Školka v Břilicích má  nový systém elektronické zabezpečovací signalizace. Z příspěvku města byly v MŠ Sluníčko financovány opravy a údržby v celkové částce 300 000 Kč.

Hlavní akcí letošního roku financovanou z rozpočtu města v budově ZŠ praktická je dlouhodobě plánovaná výměna sportovního povrchu v tělocvičně. Na akci poskytl Jihočeský kraj dotaci ve výši 125 000 Kč, zbylou částkou do výše celkových nákladů (480 000 Kč) hradí město Třeboň.

Autor / zdroj: Mgr. Jitka Bednářová

Doporučujeme

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?

Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Post

Občané šesti obcí si zvolili nové zastupitele

V šesti obcích na území čtyř krajů se v sobotu konaly nové komunální volby. Přišlo k nim 46,8 % voličů. Do zastupitelstev zvolili 27 mužů a 9 žen.

Post

Znovuzrozená Gaia Mesiah vydává po deseti letech novinku a chystá se na TeleporTour

Krátce předtím, než 2. listopadu vyrazí kompletní sestava legendárních Gaia Mesiah na koncertní šňůru TeleporTour po Čechách a Moravě, vydává tato bez

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz www.beautyexpo.cz www.wwwdesign.cz www.avon-registrace.eu garaze.fabrego.cz Maminčino koření

REKLAMA