AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis:
4.9.2017

Třeboňské školy zahájily nový školní rok

TŘEBOŇ

Do třeboňských základních škol 4. 9. 2017 nastoupilo celkem 88 prvňáčků. Kromě třídních učitelek a vedení škol je přivítali také zástupci města Třeboně - místostarostové Zdeněk Mráz a Josef Pindroch.  ZŠ Na Sadech otevřela dvě první třídy, kde je celkem 37 dětí. ZŠ Sokolská eviduje ve dvou prvních třídách dohromady 41 dětí v hlavní budově, dalších 10 bude navštěvovat pracoviště ZŠ v Břilicích.

V průběhu prázdnin je ve školách realizována řada investičních akcí. Některé z nich jsou v režii samotných škol, ty náročnější hradí zřizovatel. Město Třeboň je zřizovatelem dvou základních a dvou mateřských škol. V prostorách města sídlí základní škola praktická i základní umělecká škola.

V ZŠ Sokolská byla zahájena postupná výměna oken historické budovy školy a přístavby. V letošním roce se jedná o výměnu 12 kusů oken. Nová okna jsou z důvodu požadavku památkové péče opět dřevěná, špaletová, nově je do vnějšího křídla osazeno izolační dvojsklo. Hodnota investice je zhruba 600 000 Kč. V ZŠ Na Sadech byla provedena rekonstrukce plynové kotelny. Předmětem byla výměna dvou plynových kotlů, kompletní výměna topných rozvodů, zmodernizován byl systém měření a regulace, stávající komínové těleso bylo nově vyvložkováno a byly provedeny drobné stavební práce. Celkové náklady rekonstrukce činily cca 2 050 000 Kč. ZŠ Na Sadech také provozuje školní jídelnu. Po rozsáhlé rekonstrukci kuchyně v loňském roce byl provoz dovybaven automatickou myčkou a konvektomatem. Z rozpočtu města pak bude do konce roku provedena ještě úprava rozvodů vzduchotechniky a na některá pracoviště budou nainstalovány klimatizační jednotky.

Do školních zahrad MŠ Jeronýmova a MŠ Břilice (odloučené pracoviště) budou pořízeny nové herní prvky za 300 000 Kč. Školka v Břilicích má  nový systém elektronické zabezpečovací signalizace. Z příspěvku města byly v MŠ Sluníčko financovány opravy a údržby v celkové částce 300 000 Kč.

Hlavní akcí letošního roku financovanou z rozpočtu města v budově ZŠ praktická je dlouhodobě plánovaná výměna sportovního povrchu v tělocvičně. Na akci poskytl Jihočeský kraj dotaci ve výši 125 000 Kč, zbylou částkou do výše celkových nákladů (480 000 Kč) hradí město Třeboň.

Autor / zdroj: Mgr. Jitka Bednářová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Vojenští lesníci staví na Šumavě speciální budky pro vzácnou vyhynulou sovu

Z české přírody na desítky let zmizela, nyní se vrací. A její návrat do šumavské přírody překvapil i mnohé ornitology. Lesníkům na oplátky pomáhá chr

Post

Studenti budou soutěžit o putovní pohár Josefa Cepáka

Ve středu 16. května se uskuteční již IX. ročník ročník raftových Primátorek – Memoriálu Josefa Cepáka.

Post

Na trať tálínského duatlonu v sobotu vyrazí děti i dospělí

Okolo sto padesáti účastníků očekávají v sobotu 12. května organizátoři na startu tradičního duatlonu v Tálíně na Písecku. Otevřený závod bude současn

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA