AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis:
11.6.2020

V Táboře bylo otevřeno nové odběrové centrum pro dárce krve

TÁBOR

Každý čtvrtek celkem 60 lidí. Třicet dopoledne a stejný počet odpoledne. S takovou kapacitou počítá nové odběrové centrum pro dárce krve v Táboře.

Odběrové centrum vyrostlo v prostorách polikliniky Světlogorská nákladem 9,4 milionu korun. Investici hradila Nemocnice Tábor, které poliklinika patří. Potvrdil to předseda představenstva táborské nemocnice Ivo Houška s tím, že uvedený počet dárců má zajistit nemocnici dostatek krve pro její vlastní potřebu.

Slavnostně bylo odběrové centrum uvedeno do provozu ve středu 10. června. „Pod hlavičku naší nemocnice se vrací po 28 letech. Před více než 20 měsíci totiž ukončila ve městě provoz privátní transfúzní stanice, tudíž museli dárci krve dojíždět do okolních nemocnic, nebo ji přestali dávat úplně. Vybudování centra trvalo tři měsíce, ale kvůli koronavirové pandemii jsme jej mohli zprovoznit až nyní,“ vysvětlil Houška. „Pokud by byl časem počet zájemců o darování krve větší, jsme schopni uvedenou kapacitu 60 lidí rozšířit,“ dodal.

Otevření odběrového centra vítá hejtmanka Ivana Stráská. „Za prvé jsem ráda, že se po tak dlouhé době a mnoha peripetiích vrací pod táborskou nemocnici. Za druhé pochází z Táborska spousta dárců krve, kterým více než dvacetiměsíční absence odběrového místa zkomplikovala život. A já věřím, že ti, kteří právě kvůli těmto problémům přestali krev dávat, se sem opět vrátí. Darováním krve totiž opravdu darují život,“ uzavřela hejtmanka.

Autor / zdroj: Radek Šíma

Doporučujeme

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?

Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Včelám se na radnici daří

Čtyři úly včel byly na střechu radnice umístěny v dubnu 2013. Jeden úl má v současnosti asi 80 000 dělnic, 1500 trubců a jednu matku, která je takovou

Post

Další ročník soutěže Rozkvetlé město je v plném proudu

Pro všechny milovníky okrasných rostlin a barevně voňavého prostředí připravily České Budějovice další ročník soutěže Rozkvetlé město s několika novin

Post

V Táboře bylo otevřeno nové odběrové centrum pro dárce krve

Každý čtvrtek celkem 60 lidí. Třicet dopoledne a stejný počet odpoledne. S takovou kapacitou počítá nové odběrové centrum pro dárce krve v Táboře.

PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě