KULTURA / Vánoce

Popis: Andělská Hluboká letos nabídne program pro děti i dospělé.
Andělská Hluboká letos nabídne program pro děti i dospělé.
28.11.2018

Letošní Andělská Hluboká je nabitá programem pro děti i dospělé

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU

Do druhého ročníku vstupuje Andělská Hluboká. Kouzelnou adventní i vánoční atmosféru navodí ve městě i v jeho okolí desítky akcí. Oproti loňsku se objeví i několik novinek.

Vánočně laděný program, který připravují místní spolky i profesionálové z kulturních organizací ve městě, zaplní všechny čtyři adventní víkendy. Obyvatelé i návštěvníci pětitisícového města se mohou těšit vedle rozsvícení stromu i na velkou porci živé hudby, různých trhů, dílen, venkovních projekcí filmů a také na oblíbený průvod městem. Většině akcí dají pořadatelé andělskou poetiku.

Program se odehraje především na dvou scénách – na pódiu na náměstí pod kostelem a v Alšově jihočeské galerii. Andělská Hluboká začala v neděli 25. listopadu tradičním adventním trhem v Knížecím dvoře, kde nechyběla řemesla, umění i hudba.

Snažili jsme se program vymyslet jak pro děti, tak pro dospělé,“ popisuje koncepci Markéta Vejvodová ze spolku Hluboká v pohybu, který zajišťuje veškeré dění na pódiu pod kostelem. „Pozvali jsme kapely nejrůznějších žánrů a divadelní soubory. Budeme pokračovat i ve venkovním promítání, které se loni návštěvníkům líbilo. Letos promítneme tři filmy, mimo jiné film S tebou mne baví svět. Lidé ho znají, děti ho milují. Diváci stojí nebo korzují a pijí při tom punč,“ přibližuje atmosféru projekcí Markéta Vejvodová.

Andělské Vánoce v režii spolku Hluboká v pohybu nabídnou i Ježíškovu poštu, tvořivé dílny ale i letošní novinku – andělské bruslení s mikulášskou nadílkou, kdy si děti mohou zabruslit ve společnosti čertů a Mikuláše v sobotu 8. prosince odpoledne na místním zimním stadionu. Vstupné je zdarma.

Program vyvrcholí šestnáctého prosince andělským průvodem. Letos rozdáme účastníkům andělská křídla a bílá trička. Průvod začíná od Schwarzenberské školky, projde přes celou Masarykovu třídu až na náměstí. Budou ho doprovázet loutky z živého betléma a lidé se mohou těšit i na malé překvapení,“ slibuje za organizátory Markéta Vejvodová. Věří, že akcím bude přát počasí, protože všechny se konají venku.

Naopak program ve vnitřních prostorách nabízí Alšova jihočeská galerie, která sídlí v areálu hlubockého zámku. V zámecké jízdárně se každou adventní sobotu uskuteční Alšovka advent. „Každý rok využíváme motivu děl nějakého autora, která má naše galerie v depozitáři. Letos jsme zvolili Adolfa Borna,“ upřesňuje výběr Renata Křížková z Alšovy jihočeské galerie.

Pořádáme řemeslné trhy, na kterých jsou čeští výrobci, kteří ručně leccos vyrábějí. Naše edukační oddělení připravilo doprovodný program pro děti, zapojit se mohou i dospělí. Vstupné je zdarma a do jízdárny jsme výjimečně otevřeli vstup ze zahrady. Návštěvníci se mohou těšit i na herce Pavla Trávníčka nebo na pohádku Ježíškovy první Vánoce v podání ochotnického divadelního spolku z Úsilného,“ dodává Renata Křížková.

Advent a Vánoce ožijí i v místním kostele. „První adventní sobotu se uskuteční Svatohubertská mše, kterou budeme z kostela živě přenášet i na náměstí,“ říká Tomas van Zavrel z Farnosti Hluboká. Mši budou předcházet lovecké signály s výkladem v podání Jihočeských trubačů a během mše Tomas van Zavrel posvětí myslivecké adventní věnce určené k benefičnímu prodeji. Nejen věřící mohou po dvě středy přijít do kostela ráno v šest hodin na staročeskou adventní mši při svíčkách na tak zvané ranní roráty. V neděli 16. prosince přivezou skauti do kostela Betlémské světlo.

Věřím, že Andělské Vánoce na Hluboké potěší místní a přilákají k nám i spoustu návštěvníků,“ říká starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa.

Podrobný program přináší web www.andelska-hluboka.cz a aktuálně i facebookový profil města Hluboká nad Vltavou.

Autor / zdroj: Lucie Jozová

Doporučujeme

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?

Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Úprava záchytného parkoviště Na Dlouhé louce je dokončena

Nová parkovací stání pro osobní vozidla vznikla na ploše, kde byly dosud odstavovány kamiony. Došlo tam k rozšíření stávajícího parkoviště.

Post

Zlivský sportovní den vyvrcholil tradičním štafetovým maratonem

Sportem oslavili ve středu 8. května státní svátek Dne vítězství obyvatelé Zlivi na Českobudějovicku. Na městský stadion při této příležitosti dorazil

Post

Táborsko doma s Ústím přišlo o všechny body

Táborsko nepotvrdilo roli favorita, kterým bylo podle sázkových kanceláří a doma ztratilo důležité tři body, protože s Ústím nad Labem prohrálo 2:3.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.avon-registrace.eu www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA