AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Střevo tour.
Střevo tour.
14.9.2015

Třeboňskou sezónu v Třeboni prodlužuje festival zdraví

TŘEBOŇ

Čtvrtý ročník Jihočeského festivalu zdraví v Třeboni opět prodlužuje třeboňskou sezónu. Záštitu nad festivalem přijala náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Ivana Stráská.

Každoročně má akce v podtitulu jedno téma. Letos je jím Zdravá rodina.

Festival začíná v pátek 18. září v 13:00 hod. a pokračuje v sobotu 19. září od 10:00 hod. programem, který přinese taneční, hudební a sportovní vystoupení, literární koutek, zahrnuje soutěže, pohádky, obří šachovnici, také povídání na téma zdraví fyzického i duševního, workshopy, zdravý trh a mnoho dalšího. Vstupné se neplatí!

Mezi zásadní lákadla patří soutěže pro rodiny s dětmi o ceny. V sobotu 19. září budou na Masarykově náměstí rozmístěna stanoviště, kde budou rodiče/prarodiče s dětmi plnit úkoly. Sobotní program zpestří unikátní Střevotour. Obří nafukovací maketou tlustého střeva se dá procházet jako tunelem. Návštěvníci si mohou prohlédnout zdravou sliznici nebo místa postižená nejčastějšími chorobami tlustého střeva. Maketou provádí zkušení průvodci - zdravotníci - kteří zároveň zájemcům poskytnou žádané informace. Projekt Škola písničkou je vystoupením zpěvačky a účastnice druhé řady Superstar Kristýny Peterkové a hudebního producenta, skladatele a instrumentalisty Karla Maříka. Smyslem projektu je motivovat děti k hudbě, probouzet v nich zájem a kreativitu. Zajímavou osobností festivalu bude i Honza Jícha, učitel, spisovatel, hudebník, propagátor zdravého přístupu k životu a celkově renesanční člověk. Kromě hudebního vystoupení uspořádá přednášky na téma Strava pro zdravou rodinu a Strava, láska, sexualita.

O tom jak nakupovat hlavou a vařit srdcem bude mluvit v pátek odbornice na moderní gastronomii a zdravou výživu Jarmila Mandžuková. Vášnivý sportovec, životní optimista, skvělý vypravěč Zdeněk Lyčka, bývalý velvyslanec ČR v Dánsku, bude v pátek večer vyprávět o své cestě na kajaku z Prahy do Severního moře. Každoroční součástí festivalu je rovněž charitativní sbírka. Letos bude možné nákupem výrobků chráněných dílen přispět na Hospicovou péči sv. Kleofáše. Výtěžek bude použit na nákup kompenzačních pomůcek.

Program čtvrtého Jihočeského festivalu zdraví Třeboň zaplní Masarykovo náměstí, Loutkové divadlo, část je připravena také v kinokavárně nebo Domě přírody Třeboňska.

Autor / zdroj: Jitka Bednářová

Doporučujeme

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?

Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Streetballisté opanovali písecké Velké náměstí, vítězství patří týmu Robilad

Už tradiční streetballový turnaj KOČÍ ALGORIT STREETBALL CUP slavil úspěch vysokou účastí hráčů, tým BSC boys dorazil dokonce až z Polska. V sobotu 17

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Fotbalisté z Dívčic zavzpomínali na duchovního otce svého klubu

Fotbalisté z Dívčic na Českobudějovicku vzpomínali v sobotu 10. srpna na Václava Kuráže, jednoho ze zakladatelů místního klubu a muže, který venkovské

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.avon-registrace.eu www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA